Победе Новог Пазара, Војводине и Партизана на старту плеј-офа

Одбојкаши Новог Пазара савладали су Рибницу са 3:0 (25:22, 26:24, 25:21) у првој четвртфиналној утакмици плеј-офа за првака државе. У осталим четвртфиналним дуелима, Војводина је у Новом Саду победила екипу Спартака из Љига са 3:0, док је Партизан у Београду био бољи од крагујевачког Радничког резултатом 3:1. Црвена звезда и Инђија састају се у понедељак од 18 часова.

Изабраници Драгана Бонића су на тај начин повели 1:0 у серији која се игра до две победе. Реванш је заказан за 19. март у Краљеву, док  је евентуална мајсторица на програму 22. марта.

Домаћина је до тријумфа, после 76 минута игре, предводио Срећко Ристић са 20 поена, а пратили су га Ирфан Хамзагић са 16, Хамза Затрић са 10 и Бранимир Перић са седам поена.

Најефикаснији у екипи из Краљева био је Бранимир Радовић са 21 поеном, док је Ненад Ћосић укњижио девет поена. Утакмицу у дворани Пендик пратило је око 900 гледалаца, а на трибинама је био и европски дворански вицешампион у бацању кугле Асмир Колашинац.

Пре почетка одржан је минут ћутања у част седам лица трагично страдалих у паду хеликоптера код београдског аеродрома "Никола Тесла", међу којима је било и троје Новопазараца.

У осталим четвртфиналним дуелима, Војводина је у Новом Саду победила екипу Спартака из Љига са 3:0, док је Партизан у Београду био бољи од крагујевачког Радничког резултатом 3:1. Црвена звезда и Инђија састају се у понедељак од 18 часова.