Борусија одолела Ситију, Меси двоструки стрелац, без победника у дербију

Борусија из Менхенгладбаха и Манчестер сити одиграли 1:1 у петом колу Лиге шампиона. Меси са два поготка донео победу Барселони у Глазгову. Без победника у дербију дана, Арсенал – ПСЖ 2:2. Ростов изненадио екипу Бајерна.

Фудбалери Манчестер ситија пласирали су се у осмину финала, коло пре краја групне фазе Лиге шампиона.

Сити је у петом колу Групе Ц играо нерешено 1:1 с Борусијом у Менхенгладбаху и пред последњу утакмицу има три бода више од немачког клуба.

Борусија је водила голом Рафаела у 23. минуту, а изједначио је Давид Силва у надокнади првог полувремена.

Обе екипе су завршиле са играчем мање. У Борусији је у 51. минуту искључен Ларс Штиндл, а у Ситију Фернандињо у 63. минуту.

Сити има осам бодова, три више од Борусије, која ће играти у Лиги Европе.

Прва на табели је Барселона, која је са 2:0 као гост победила Селтик, головима Лионела Месија у 24. и 55. минуту из пенала.

Маченстер сити ће у последњем колу дочекати Селтик, док ће Борусија играти у гостовању против Барселоне.

Фудбалери Арсенала и Пари Сен Жермена играли су у Лондону нерешено 2:2, у петом колу Групе А Лиге шампиона.

Обе екипе су раније обезбедиле пласман у осмину финала и у последњем колу ће се знати са које ће позиције отићи у наредну фазу.

ПСЖ је водио од 18. минута голом Единсона Каванија, али је Арсенал преокренуо преко Оливијеа Жируа из пенала у 45. и аутоголом Марка Вератија у 60. минуту.

Француски клуб је до бода дошао аутоголом Алекса Ивобија у 77. минуту.

Лудогорец и Базел играли су нерешено без голова у Софији, па ће и ту последње коло групне фазе одлучити која ће се од те две екипе пласирати у Лигу Европе. Оба клуба имају по два бода.

ПСЖ ће у шестом колу дочекати Лудогорец 6. децембра, док ће Базел код као домаћин играти против Арсенала.

Фудбалери Атлетико Мадрида су победили на свом терену ПСВ из Ајндховена са 2:0, у утакмици петог кола Групе Б Лиге шампиона, и остварили пету победу.

Прву прилику на утакмици имао је Кевин Гамеиро, у деветом минуту, али је шутирао поред стативе. После тога је покушао Гастон Переиро из холандске екипе, али је голман Атлетика Јан Облак одбранио шут.

Екипа Дијега Симеонеа је прва запретила и у другом полувремену, када је Хосе Марија Гомес после корнера захватио лопту главом, али је лопта отишла поред стативе.

Атлетико је повео у 55. минуту голом Гамеира, после центаршута Антоана Гризмана са десне стране. Коначан резултат поставио је Гризман у 66. минуту после додавања Тијага. То је трећи гол Гризмана у Лиги шампиона ове сезоне.

До краја утакмице добру шансу имао је Гамеиро, али је његов шут добро одбранио голман холандског тима, скренуо лопту на пречку и избацио у корнер.

Атлетико је обезбедио прво место у Групи Б са свих пет победа и 15 бодова и једина је екипа са тим учинком у досадашњем току такмичења у групној фази. Бајерн је прошао у осмину финала као другопласирани са осам бодова, пошто је раније данас изгубио од Ростова са 3:2.

Ростов је трећи на табели са четири бода, а ПСВ је остао на једном боду.
У последњем колу 6. децембра Бајерн ће у Минхену играти против Атлетика, а ПСВ на свом терену у Ајндховену против Ростова.

Фудбалери Наполија одиграли су без голова са Динамом из Кијева, у утакмици петог кола Групе Б Лиге шампиона.

У другој утакмици у Групи Б, Бешикташ и Бенфика су одиграли нерешено 3:3, а португласки тим је имао три гола предности у 31. минуту.

На табели Групе Б прва је Бенфика са осам бодова, а исти број бодова има и Наполи. Бешикташ је трећи са седам бодова, а последњи је Динамо са два бода.

У последњем колу, 6. децембра, биће одлучено ко ће се пласирати у осмину финала Лиге шампиона, а ко ће заузети треће место, које води у Лигу Европа. У последњем колу Бенфика ће дочекати Наполи, а у Кијеву ће играти Динамо и Бешикташ.

Наполи – Динамо Кијев 0:0

22.36 – Завршен је меч у Менхенгладбаху, Борусија – Манчестер сити 1:1.

22.21 – ГОООЛ! ПСЖ стиже до изједначења у Лондону, стрелац је Лукас Мура.

22.09 – ГОООЛ! Атлетико удвостручује предност против ПСВ-а голом Гризмана – 2:0.

22.05 – Још једно искључење у Менхенгладбаху, Фернандињо је добио други жути картон – изједначење по броју играча на терену.

22.04 – ГОООЛ! Арсенал води против Пари Сен Жермена, Верати је дао аутогол.

21.59 – ГОООЛ! Барса има два гола предности у Глазгову, поново је стрелац Меси, овога пута са беле тачке.

21.57 – ГОООЛ! Атлетико води против ПСВ-а, голом Гамеира у 55. минуту.

21.54 – Менхенгладбах остаје са играчем мање на терену, искључен је капитен Ларс Штиндл, после два жута картона.

21.34 – Полувреме на свих шест мечева:

Арсенал – ПСЖ 1:1
Атлетико Мадрид – ПСВ 0:0
Менхенгладбах - Манчестер сити 1:1
Селтик – Барселона 0:1

21.33 – ГОООЛ! И Арсенал у финишу полувремена долази до нерешеног резултата, са 11 метара прецизан је био Жиру.

21.31 – ГОООЛ! Сити у финишу првог полувремена стиже до изједначења, стрелац је Давид Силва.

21.10 – ГОООЛ! Води и Барселона против Селтика, стрелац је Меси у 24. минуту.

21.08 – ГОООЛ! Менхенгладбах води против Ситија са 1:0, гол је постигао Рафаел у 23. минуту.

21.05 – ГОООЛ! Први гол ове вечери пада и Лондону, ПСЖ води голом Каванија од 19. минута.