Зенит имао продужетке у рукама, па све просуо у последњим минутима

У Санкт Петербургу, Зенит водио до 85. минута голом Хулка, а онда су Нико Гаитан и Талиска утишали Петровски стадион и одвели Бенфику у четвртфинале.

Ново вече у Лиги шампиона и нова узбуђења у елитном европском фудбалу.

У првом данашњем мечу, Бенфика је савладала Зенит са 2:1 у гостима и пласирала се у четвртфинале.

После првог меча, у којем је португалска екипа славила са 1:0, меч у Санкт Петербургу је био велики испит за Зенит.

Руси су покушавали да надокнаде минус од једног гола, то коначно и успели, када је Хулк затресао мрежу у 69. минуту.

Зенит је имао резултат који води у продужетке све до 85. минута.

Ипак, тада је Раул Хименез снажно шутирао, голман Лодигин мајсторски одбранио оно што већина голмана не би, али, на његову несрећу, лопта је пала пред гол и пред Ника Гаитана, па је капитен Бенфике лако сместио лопту у мрежу.

Домаћи фудбалери су потпуно пали, што је искористио Талиска у шестом минуту надокнаде, када је постигао прелеп гол за победу у Санкт Петербургу и пласман у четвртфинале.

Овако је протекао меч:

19.54 - ГОЛ! У последњим секундама, Талиска је постигао прелеп гол за победу Бенфике.

19.43 - ГОЛ! Бенфика је изједначила у 85. минуту. Страховит ударац Раула Хименеза, Лодигин је крајњим напоримаодбранио, али је на лопту натрчао Нико Гаитан и сместио лопту у мрежу.

19.28 - ГОЛ! Зенит води голом Хулка од 69. минута.

18.45 - Без превише узбуђења у првих 45 минута у Русији, где је и даље 0:0.

18.00 - Почео је меч у Санкт Петербургу.

17.30 - Познати су састави тимова. Зенит: Лодигин, Анјуков, Ломбартс, Нето, Жирков, Витсел, Маурисио, Хулк, Дани, Кокорин, Дзјуба. Бенфика: Едерсон, Семедо, Елисеу, Нилсон-Линделоф, Фејса, Санчес, Пици, Гаитан, Самарис, Митроглу, Јонас