Демонстрација моћи - Барса „самлела" Рому, Бајерн прегазио Олимпијакос

У, наизглед, најзанимљивијем мечу дана, постојао је само један тим - Барселона. Каталонци спаковали шест голова у мрежу Роме. Бајерн се поигравао са Олимпијакосом (4:0), па и са играчем мање. Арсенал наплатио дуг загребачком Динаму са каматом (3:0), а гол више је постигао Челси у Тел Авиву.

У петом колу, претпоследњем у групној фази Лиге шампиона, главни фаворити за освајање овог такмичења су демонстрирали силу - Барселона је прегазила Рому са 6:1, док је Бајерн савладао Олимпијакос са 4:0.

У Каталонији је од првог минута постојала само једна екипа. Са опорављеним Месијем у тиму, постојала је само дилема колико ће бити болан пораз Роме. А одговор, после 90 минута фудбала је - изузетно!

Два пута је погађао Луис Суарез и један пут Лео Меси, у првом делу игре, а у наставку је Барса наставила са својом игром, док противник, који није нимало наиван и који је намучио Барсу у првом мечу у Риму, није могао да се састави.

Још једном Меси, па још Ђерар Пике и Адријано, за нестварних 6:0.

Утешни погодак за Рому, у последњим минутима сусрета постигао је Един Џеко, који је претходно, у 82. минуту промашио пенал.

Бајерн је, нешто блаже, али ништа мање доминантно, испратио Олимпијакос из Минхена.
Даглас Коста, Левандовски и Милер су погађали у првих 20 минута, да би онда баварска машинерија мало склонила ногу са гаса.

У 53. минуту, Бајерн је остао са десеторицом на терену, пошто је искључен малерозни Холгер Бадштубер. Међутим, ни то није помогло гостима, који су примили још један гол, у стрелце се уписао и Кингсли Коман.

Арсенал је, у мечу у којем му је била неопходна победа, коначно обрадовао своје навијаче. „Тобџије" су савладале загребачки Динамо са 3:0, а стрелци су били Озил и два пута Алексис Санчез.

Челси се полако извлачи из кризе, пошто је забележио нову победу, у Тел Авиву над Макабијем (4:0).

Гери Кејхил је постигао први гол, а у другом полувремену су се уписали и Вилијан, Оскар и Баба.

Макаби је играо са играчем мање од 41. минута, пошто је искључен бивши играч Челсија, Тал Бен Хаим.

Гент је био бољи од Лиона у гостима са 2:1, док је највеће изненађење приредио кијевски Динамо, савладавши у гостима Порто са 2:0.

Група Е

Барселона је прва у групи, има 13 бодова, Бајер је на другом месту са пет, колико има и Рома, док је на последњем месту БАТЕ са четири бода.
У последњем колу, Бајер дочекује Барселону а Рома ће угостити БАТЕ Борисов.

Група Ф

Бајерн је на лидерском месту са 12 бодова, Олимпијакос је други са девет, док Арсенал на трећем месту има шест, а Динамо на четвртом само три бода.
У последњем колу Олимпијакос ће у Атини дочекати Арсенал у директоном окршају за пласман у осмину финала, а Динамо ће у Загребу угостити Бајерн Минхен.

Група Г

Челси након пет утакмица води са 10 бодова, колико има и другопласирани Порто, два мање има Динамо, док је Макаби убедљиво последњи без бодова.
Последње коло ће се играти 9. децембра, када ће Челси на свом стадиону играти против Порта, док ће Динамо у Кијеву дочекати Макаби.

Група Х

Зенит је на челу табеле са 15 бодова, на другом месту је Гент са седам, док је на трећем месту Валенсија са шест, а Лион последњи са једним освојеним бодом.
У последњем колу, Валенсија дочекује Лиона, а Гент игра против Зенита.

Овако је протекло вече у Лиги шампиона.

22.35 - Крај. Завршени су сви мечеви.

22.34 - ГОЛ! Гент у финишу меча долази до победе, голом Кулибалија.

22.30 - ГОЛ! Челси је повео са 4:0, гол је постигао Баба.

22.30 - ГОЛ! Рома постиже утешни погодак, Един Џеко је стрелац.

22.20 - ГОЛ! Челси води са 3:0, сада је стрелац Оскар.

22.20 - ГОЛ! Барселона. Опет. Води против Роме са 6:0, Адријано је постигао гол након што пенал није искористио Нејмар.

22.15 - ГОЛ! Вилијан постиже предиван гол из слободњака, Челси води са 2:0 у Тел Авиву.

22.10 - ГОЛ! Бајерн је преко Кингслија Комана дошао до великих 4:0.

22.10 - ГОЛ! Алексис Санчез постиже свој други гол за Арсенал против Динама.

22.05 - ГОЛ! Динамо је увећао предност против Порта, стрелац је Гонзалес.

22.00 - ГОЛ! Барса води са 5:0! Нови гол Месија.

21.58 - ГОЛ! Нови гол у мрежи Шчесног, уписао се и Пике за 4:0.

21.46 - Настављени су мечеви широм Европе...

21.30 - Време је за одмор.

21.25 - ГОЛ! Барса води са 3:0, Луис Суарез је поново затресао мрежу.

21.15 - ГОЛ! Јармоленко са беле тачке доноси вођство кијевском Динамо у Порту.

21.15 - ГОЛ! Гент је поравнао против Лиона, Данијел Милићевић је постигао гол.

21.15 - ГОЛ! Арсенал је увећао предност, сада је прецизан био Алексис Санчез.

21.10 - ГОЛ! Арсенал је повео против Динама, преко Месута Озила.

21.05 - ГОЛ! Гари Кејхил доноси предност Челсију у Тел Авиву.

21.05 - ГОЛ! Бајерн гази, води са 3:0 против Олимпијакоса, гол је постигао Милер.

21.05 - ГОЛ! Лео Меси постиже други гол за Барселону.

21.00 - ГОЛ! Барселона је повела проив Роме, стрелац је Луис Суарез.

21.00 - ГОЛ! Бајерн је преко Левандовског удвостручио предност над Олимпијакосом.

20.55 - ГОЛ! И Лион је повео, стрелац је Фери.

20.50 - ГОЛ! Даглас Коста доводи Бајерн у предност.

20.45 - Још шест мечева ове вечери у Лиги шампиона. Управо су почеле утакмице.

19.50 - Крај. Зенит је савладао Валенсију са 2:0, док су БАТЕ Борисов и Леверкузен одиграли нерешено 1:1.

19.33 - ГОЛ! Зенит води 2:0, стрелац је у 74. минуту био Артјом Дзјуба.

19.26 - ГОЛ! Мехмеди у 68. минуту доноси изједначење Леверкузену у Борисову - 1:1

19.03 - Настављени су мечеви у Борисову и Санкт Петербургу.

18.47 - Полувремена на Истоку: БАТЕ - Леверкузен 1:0, Зенит - Валенсија 1:0.

18.15 - ГОЛ! Води и Зенит, голом Шатова у 15. минуту.

18.02 - ГОЛ! Голом Гордичука, БАТЕ од другог минута води са 1:0.

18.00 - Почела су два меча Лиге шампиона: БАТЕ дочекује екипу Леверкузена, док се у Санкт Петербургу састају Зенит и Валенсија.