Бајерн силовит против Арсенала, преокрет на "Караискакису"

Бајерн – Арсенал 5:1 (крај). Бајерн на почетку меча стекао предност против Арсенала, на крају "тобџије" доживеле дебакл. Динамо из Загреба водио у Атини, Пардо донео преокрет Олимпијакосу. Вилијан чува Мориња на клупи Челсија.

Фудбалери Бајерна још осветили су се Арсеналу за пораз у Лондону и убедљивим тријумфом потврдили да су међу најозбиљнијим кандидатима за освајање овогодишњег издања Лиге шампиона.

Баварци су посао завршили већ у првом полувремену, када су головима Левандовског, Милера и Алабе стигли недостижнуи предност, која је до краја меча само увећана.

У још једном занимљивом мечу групе Ф, Олимпијакос је на "Караискакису" после великог преокрета савладао загребачки Динамо са 2:1, голом Парда у 90. минуту сусрета.

Гости су на полувреме отишли са предношћу голом Хоџића, да би Пардо са два гола у наставку донео изузетно значајан тријумф Олимпијакосу.

На табели групе Ф, Бајерн и Олимпијакос имају по девет бодова, Арсенал и Динамо по три.

Барселона је стигла до рутинске победе против БАТЕ Борисова и обезбедила пласман у осмину финала из групе Е.

Барса је повела у првом полувремену голом Нејмара са беле тачке, после сумњиво доуђеног једанаестерца који по мишењу судије направио Филип Младеновић, да би Суарез и још једном Нејмар у другом делу поставили коначан резултат - 3:0.

Рама је победом над Леверкузеном избила на друго место на табели, али ни у Риму није могло без узбуђења.

Пошто су пре две недеље одиграли 4:4, играчи Роме и Леверкузена приредили су још један шоу својим навијачима. "Вучица" је на полувремену водила са 2:0, гости на старту другог дела стигли до изједначења, да би Пјанић голом са беле тачке поставио коначан резултат - 3:2

Барселона је прва са десет бодова, Рома има пет, Леверкузен четири, а екипа из Борисова три.

Жозеу Морињу се опасно мрда под ногама у Чилсију, а да Вилијан није постигао погодак за победу "плаваца" у финишу меча, велико је питањеда ли би Португалац дочекао зору на "Стамфорд бриџу".

Челси је повео аутоголом Драговића, да би се репрезентативац Аустрије искупио поготком у 78. минуту сусрета. Ипак, три бода Челсију донео је Вилијан у 83. минуту утакмице.

У другом мечу групе Г, Макаби је забележио још један убедљив пораз, овога пута на свом терену од Порта.

Гости су већ у првом полувремену имали предност, водили и са 3:0, да би почасни гол за екипу Славише Јокановића постигао Захави са беле тачке.

Зенит је забележио и четврту победу у четири одиграна меча у групи Х, овога пута на гостовању Лиону.

Дзјуба је био двоструки стрелац за екипу из Санкт Петербурга, чиме је и Зенит обезбедио пласман у осмину финала Лиге шампиона.

У другом мечу групе Х, Гент је забележио прву победу у овбогодишњем такмичењу, против Валенсије. Једини гол на мечу постигао је Кумс са беле тачке на почетку другог дела игре.

Зенит је убедљиво први са 12 бодова, Валенсија има шест бодова, Гент четири, док је на зачељу Лион са само једним освојеним бодом.

Резултати и стрелци:

Е група:

Барселона - БАТЕ Борисов 3:0 (Нејмар 30. пенал, 83, Суарез 60)
Рома - Бајер Леверкузен 3:2 (Салах 2, Џеко 29, Пјанић 81. пенал - Мехмеди 46, Чичарито 51)

Табела: Барселона 10 бодова, Рома 5, Бајер Леверкузен 4, БАТЕ Борисов 3.

Ф група:

Бајерн Минхен - Арсенал 5:1 (Левандовски 10, Милер 29, 89, Алаба 44, Робен 55 - Жиру 69)
Олимпијакос - Динамо Загреб 2:1 (Пардо 65, 90 - Хоџић 21)

Табела: Бајерн 9, Олимпијакос 9, Динамо Загреб 3, Арсенал 3.

Г група:

Челси - Динамо Кијев 2:1 (Драговић 34. аутогол, Вилијан 83 - Драговић 78)
Макаби Тел Авив - Порто 1:3 (Захави 75. пенал - Тељо 19, Андре 49, Лајун 72)

Табела: Порто 10, Челси 7, Динамо Кијев 5, Макаби Тел Авив 0.

Х група:

Гент - Валенсија 1:0 (Кумс 49. пенал)
Олимпик Лион - Зенит 0:2 (Дзјуба 25, 58)

Табела: Зенит 12, Валенсија 6, Гент 4, Лион 1.

Олимпијакос - Динамо Загреб 2:1

22.34 - Крај и на "Караискакису", Олимпијакос после преокрета стиже до победе над загребачким Динамом.

22.34 - Крај на "Алијанц арени", Бајерн је савладао екипу Арсенала са 5:1.

22.31 - Екстаза на "Караискакису"! Пардо у 90. минуту меча доноси Олимпијакосу потпуни преокрет, вероватно и победу!

22.30 - ГОЛ! Брза контра Бајерна, Милер постиже још један погодак за Бајерн - 5:1!

22.26 - Челси поново води! Вилијан чува "Посебног" на клупи "плаваца".

22.25 - Барселона обезбеђује победу против БАТЕ Борисова, голом Нејмара у 83. минуту.

22.22 - Рома поново води, стрелац је Миралем Пјанић са беле тачке у 79. минуту.

22.21 - Александар Драговић се искупио за аутогол, у 78. минуту постиже изједначујући гол за Динамо из Кијева. Морињу клупа полако измиче...

22.18 - Захави са беле тачке постиже почасни гол за Макаби, Порто води са 3:1.

22.15 - Распуцани Порто у Тел Авиву! Лајун доноси руској екипи три гола предности.

22.10 - ГОЛ! Фантастичан гол Жируа, који смањује предност Бајерна на 4:1!

22.06 - Олимпијакос коначно долази до изједначења, гол за Пиорејце постигао је Пардо у 65. минуту сусрета.

22.03 - И Барселона удвостручује предност, голом Суареза у 60. минуту утакмице.

22.02 - Зенит води са 2:0 у Лиону, стрелац је поново Дзјуба.

21.56 - ГОЛ! Тек што је ушао у игру, Арјен Робен постиже погодак и доноси Бајерну четири гола предности!

21.55 - Олимпијакос не успева да искористи најстрожу казну, Фортунис је непрецизан - "модри" и даље воде на "Караискакису".

21.54 - Блицкриг Леверкузена, који за само шест минута успева да стигне предност Роме. Изједначење доноси Ћичарито у 52. минуту.

21.52 - Голом Андреа, Порто води у Тел Авиву са 2:0.

21.49 - Гент води против Валенсије, поготком Кумса са беле тачке у 49. минуту.

21.47 - Леверкузен голом Мехмедија смањује предност Роме на 2:1.

Олимпијакос - Динамо Загреб 0:1

21.31 - Полувреме у Минхену, Бајерн - Арсенал 3:0.

21.29 - ГОЛ! Прелепим поготком Давида Алабе, Бајерн у финишу меча долази до предности од 3:0.

21.20 - Повео је и Челси против кијевског Динама, аутоголом Александра Драговића.

21.15 - Барселона води против БАТЕ Борисова, стрелац је Нејмар са беле тачке у 31. минуту сусрета.

21.14 - На истеку пола сата игре на "Олимпику", Един Џеко доноси Роми два гола предности против Леверкузена.

21.13 - ГОЛ! Бајерн удвостручује предност против Арсенала, овога пута прецизан је Томас Милер.

21.12 - Распуцани гости у првом полувремену, води и Зенит против Лиона голом Дзјубе.

21.06 - Води и Динамо у Атини, гол је постигао Хоџић у 21. минуту утакмице.

21.05 - Порто води на гостовању код Макабија од 19. минута, стрелац је Тељо.

20.55 - ГОЛ! Бајерн у десетом минуту долази до предности против Арсенала, стрелац је Роберт Левандовски.

20.47 - Први гол постигнут је у Риму. Рома од другог минута води против Леверкузена голом Салаха.

20.45 - Почело је осам утакмица Лиге шампиона у групама Е, Ф, Г и Х. Састају се: