Вејн Руни донео победу "ђаволима", Реал савладао Парижане

После салви критика, Вејн Руни донео победу Јунајтеду против ЦСКА. У дербију дана, Реал Мадрид минималнимм резултатом савладао екипу ПСЖ-а. Сити у првом полувремену сломио отпор Севиље. Атлетико и Астана у "матинеу" одиграли без голова.

Фудбалери Реал Мадрида и Манчестер јунајтеда постигли су минималне победе, а сигурне успехе остварили су Шахтјор и Манчестер сити у утакмицама 4. кола Лиге шампиона.

Реал је на Сантјаго Бернабеу добио дерби против Пари Сен Жермена са 1:0, истим резултатом Манчестер јунајтед је на Олд Трафорду славио против московског ЦСКА (1:0), док је Шахтјор на домаћем терену декласирао Малме (4:0), а Манчестер сити био сигуран на гостовању у Севиљи (3:1).

Стрелац јединог гола за Реал био је Наћо, који је само два минута раније ушао у игру уместо повређеног Марсела.

Недељама се већ прича о слабој форми Манчестер јунајтеда, а највише су на удару били Луј ван Гал и капитен Вејн Руни.

Управо је Руни био стрелац победоносног гола на Олд Трафорду, којим је Јунајтед остао у игри за пласманом у нокаут фазу такмичења.

"Грађани" су посао завршили већ у првом полувремену, када су головима Стерлинга, Фернандиња и Бонија, уз почасни погодак Тремулинаса, "убили у појам" домаћу екипу.

Важне бодове освојио је ПСВ победом у Ајндховену против Волфсбурга (2:0), као и Бенфика против Галатасараја у Лисабону (2:1), где је меч водио најбољи српски судија Милорад Мажић.

На оба меча сви голови су виђени у другом полувремену.

Јувентус је одолео на гостовању Борусији Менхенгладбах (1:1), иако је већи део другог полувремена играо са играчем мање због искључења Ернанеса.

Раније данас Атлетико Мадрид одиграо је без голова на гостујућем терену против казахстанске Астане (0:0).

Резултати и табеле:

А група:

Шахјтор Доњецк - Малме 4:0 (Гладкиј 29, Срна 48. пенал, Да Силва 55, Тешеира 73)
Реал Мадрид - Пари Сен Жермен 1:0 (Начо 35)

Табела: Реал Мадрид 10 бодова, ПСЖ 7, Шахтјор 3, Малме 3.

Б група:

Манчестер јунајтед - ЦСКА Москва 1:0 (Руни 79)
ПСВ Ајндховен - Волфсбург 2:0 (Локадија 55, Де Јонг 86)

Табела: Манчестер јунајтед 7, ПСВ 6, Волфсбург 6, ЦСКА 4.

Ц група:

Астана - Атлетико Мадрид 0:0
Бенфика - Галатасарај 2:1 (Жонас 52, Луизао 67 - Подолски 58)

Табела: Бенфика 9, Атлетико Мадрид 7, Галатасарај 4, Астана 2.

Д група:

Борусија Менхенгладбах - Јувентус 1:1 (Џонсон 18 - Лихтштајнер 44)
Севиља - Манчестер сити 1:3 (Тремулинас 25 - Стерлинг 8, Фернандињо 11, Бони 36)

Табела: Манчестер сити 9, Јувентус 8, Севиља 3, Борусија Менхенгладбах 2.

Шахтјор - Малме 4:0

22.38 - Завршавају се и остали мечеви, игра се још само у Мадриду.

22.36 - Завршене утакмице у Манчестеру и Менхенгладбаху.

22.29 - ПСВ у финишу меча осигурава победу против Волфсбурга. Стрелац је Лук де Јонг у 86. минуту меча.

22.20 - Манчестер јунајтед коначно стиже до гола. Вејн Руни у 79. минуту доноси предност "ђаволима" против ЦСКА.

22.17 - Шахтјпр завршава посао против Малмеа, Тешеира постиже и четврти гол за домаћина.

22.08 - Поново води Бенфика од 67. минута, стрелац је искусни Луизао.

21.59 - Шахтјор води против Малмеа са 3:0, стрелац трећег гола је Алвес у 55. минуту.

21.58 - Није дуго трајала предност Бенфике, Подолски у 58. минуту доноси Галатасарају изједначење.

21.58 - ПСВ води против Волфсбурга са 1:0, стрелац Локадија у 56. минуту.

21.55 - Јувентус остаје са играчем мање на терену, директан црвени картон добио је Ернанес.

21.54 - Повела је Бенфика против Галатасараја, голом Јонаса у 52. минуту.

21.52 - Шахтјор удвостручује предност против Малмеа, стрелац је Даријо Срна у 48. минуту са беле тачке.

21.47 - Један за другим, настављају се мечеви Лиге шампиона...

21.35 - Полувремена на мечевима Лиге шампиона:

Бенфика - Галатасарај 0:0
Манчестер јунајтед - ЦСКА 0:0
ПСВ - Волфсбург 0:0
Шахтјор - Малме 1:0

21.29 - У финишу првог полувремена Јувентус стиже до изједначења. Гол за "стару даму" постигао је Стефан Лихтштајнер у 44. минуту.

21.21 - Готово у исто време, Реал је повео против "светаца". Стрелац је Наћо у 35. минуту.

21.21 - Поново Сити има два гола предности, Бони погађа у 35. минуту за 3:1.

21.14 - Шахтјор води против Малмеа од 29. минута, стрелац је Гладкиј.

21.06 - Севиља смањује предност "грађана" на 2:1, стрелац Тремулинас у у 25. минуту.

21.03 - Води и Борусија из Менхенгладбаха против Јувентуса. Стрелац Фабијан Џонсон у 18. минуту.

20.56 - "Грађани" дуплирају своју предност у 11. минуту, сада је стрелац Фернандињо.

20.53 - Први гол вечерас пада у Севиљи, где Сити од осмог минута води са 1:0 голом Рахима Стерлинга.