"Нула" у Паризу, Де Брујне срушио Севиљу (снимци голова)

Дерби трећег кола Лиге шампиона није донео много, ПСЖ и Реал су одиграли без голова. Голом Де Брујнеа у финишу меча, Сити савладао Севиљу. Без победника у Москви и Торину, Атлетико убедљив против Астане. Ђанлуиђи Буфон постао играч са највише одиграних минута у историји Јувентуса.

Много више смо очекивали од дуела Пари Сен Жермена и Реала, али Ибрахимовић, Роналдо и њихови саиграчи нису успели да постигну погодак.

Чини се да су обе екипе задовољне оваквим исходом, пласман у наредну фазу такмичења готово да је обезбеђен, осим уколико Малме не начини право чудо и изненади реномиране ривале.

Малме је стигао до прве године у Лиги шампиона ове сезоне, савладавши на свом терену екипу Шахтјора са 1:0, голом Маркуса Розенберга.

Реал и ПСЖ имају по седам бодова у групи А, Малме је на три, док је Шахтјор без голова.

Наставља се и изузетно занимљив расплет догађаја у групи Б – ЦСКА и Манчестер јунајтед играли су 1:1, док је Волфсбург на свом терену савладао ПСВ са 2:0.

Немачки тим сада је први на табели, а до победе против "филипсоваца" стигао је головима Доста и Крузеа у другом полувремену.

ЦСКА је на полувремену водио против Јунајтеда, голом Сејдуа Думбије, после промашеног пенала Еременка, али је Антони Марсијал, који је раније и скривио једанаестерац, донео реми екипи Луја ван Гала.

Волфсбург је први са шест бодова, Јунајтед и ЦСКА имају по четири, док је ПСВ на зачељу са три освојена бода.

Атлетико из Мадрида забележио је рутинску победу против Астане са 4:0, чиме се попео на прво место на табели групе Ц са шест бодова.

Исти број бодова сакупила је и Бенфика, која је у Истанбулу поражена од Галатасараја са 2:1, чиме се турски тим вратио у борбу за једно од прва два места која воде у осмину финала такмичења.

Галатасарај сада има четири освојена бода, док је Астана на зачељу са једним бодом.

Узбудљиво је било у групи Д, где је Манчестер сити голом Кевина де Брујнеа у последњим тренуцима меча дошао до тријумфа над Севиљом и до другог места у групи.

Гости су на Етихаду повели, Бони донео изједначење, а Белгијанац показао да ће бити велико појачање за чету Мануела Пелегринија.

Јувентус је разочарао пред својим навијачима и одиграо 0:0 са Борусијом из Менхенгладбаха.

Голман "старе даме" Ђанлуиђи Буфон постао је на овом мечу играч са највише одиграних минута у историји Јувентуса.

Јуве је ипак задржао прво место у групи Д са седам бодова, Сити сада има шест, Севиља три, док је Менхенгладбах освојио први бод у такмичењу.

Овако је протекла среда у Лиги шампиона:

22.36 - Исход у Паризу разочарао љубитеље фудбала, ПСЖ и Реал одиграли без голова.

22.36 - Завршавају се полако мечеви Лиге шампиона: Атлетико - Астана 4:0, Галатасарај - Бенфика 2:1, Јувентус - Менхенгладбах 0:0, Манчестер сити - Севиља 2:1, ПСЖ - Реал 0:0, Малме - Шахтјор 1:0, ЦСКА - Манчестер јунајтед 1:1 и Волфсбург - ПСВ 2:0.

22.35 - Манчесер сити у финишу меча стиже до гола, вероватно и победе над Севиљом. Стрелац за "грађане" је Кевин де Брујне.

22.31 - Атлетико у финишу меча долази и до четвртог гола, аутогол је постигао Дедечко.

22.08 - У Паризу нема голова, али Блан у игру шаље Лукаса Моуру и Хавијера Пастореа.

22.07 - Антони Марсијал доноси изједначење Јунајтеду у Москви, сада је 1:1.

22.05 - Оливер Торес постиже погодак на Калдерону, Атлетико против Астане води са 3:0.

22.01 - Волфсбург дуплира предност голом Макса Крузеа у 57. минуту меча.

21.50 - Први погодак у наставку постиже Волфсбург, који голом Баса Доста води против ПСВ-а са 1:0.

21.46 - Један за другим, настављају се мечеви...

21.31 - Полувремена на мечевима Лиге шампиона: Атлетико - Астана 2:0, Галатасарај - Бенфика 2:1, Јувентус - Менхенгладбах 0:0, Манчестер сити - Севиља 1:1, ПСЖ - Реал 0:0, Малме - Шахтјор 1:0, ЦСКА - Манчестер јунајтед 1:0 и Волфсбург - ПСВ 0:0.

21.22 - Вилфрид Бони доноси изједначење Манчестер ситију у 36. минуту.

21.18 - Галатасарај преокреће резултат против Бенфике, па голом Лукаша Подолског води са 2:1.

21.15 - После пола сата игре на Етихаду гости долазе до предности. Севиља води против Ситија голом Јевхена Конопљанке.

21.14 - "Јорганџије" дуплирају предност против Астане у 29. минуту, стрелац је Џексон Мартинез.

21.08 - Атлетико стиже до предности против Астане на половини првог дела игре. Гол је постигао Саул Нигез.

21.04 - Галатасарај стиже до изједначења са беле тачке, стрелац је Селџук Инан.

21.03 - Малме је повео на свом терену против Шахтјора, стрелац Маркус Розенберг.

21.00 - ЦСКА води против Манчестер јунајтеда. Еременко је промашио ударац са беле тачке, али је присебан био Сејду Думбија и доноси предност "армејцима".

20.47 - Први гол вечерас пада у Истанбулу, где Бенфика против Галатасараја води са 1:0, голом Ника Хаитана.

20.45 - Почели су мечеви трећег кола Лиге шампиона у групама А, Б, Ц и Д, међу којима и дуел између Пари Сен Жермена и Реала из Мадрида.