Мали корак за Астану, велики корак за казахстански фудбал!

Челни људи фудбала у Казахстану почетком овог века одлучили су да је, зарад њиховог укупног развитка, пробитачније да приступе Уефи. Ова одлука је првобитно измамила опречне реакције, али чини се да је ипак повучен прави потез. Астана се прво пласирала у Лигу шампиона, а онда је против Галатасараја узела и свој први бод.

Фудбалери Астане и Галатасараја играли су нерешено 2:2, у другом колу Групе Ц Лиге шампиона. Астана је забележила историјски резултат, пошто је освојила први бод у дебитантској сезони у Лиги шампиона.

Галатасарај је два пута водио, поготком Билала Кисе у 31. и аутоголом голмана Ненада Ерића у 86. минуту, али су то анулирали прво Хакан Балта аутоголом у 77, а потом и Рохер Кањас голом у 89. минуту.

Прво полувреме није обиловало шансама, а турски клуб је повео после одличног индивидуалног потеза Кисе, који је са 30 метара савладао Ненада Ерића. Истина је да је голман родом из Пожеге ипак могао боље да реагује.

Астана је била много боља у наставку, имала је иницијативу и изједначила након велике грешке штопера гостију Семиха Каје. Он се оклизнуо и изгубио лопту, Жуниор Кабананга је убацио у петерац, а она је погодила Балту и ушла у гол.

Галатасарај је поново повео пред крај утакмице, после велике грешке српског голмана који је лоше интервенисао након центаршута и скренуо лопту у свој гол.

Ипак, лоше вечери штопера турске екипе искористио је Кањас, који је главом савладао Фернанда Муслеру, након што се голман Галатасараја после интервениције сударио са Балтом и лежећи остао немоћан.

У тиму Астане био је златни "орлић" Немања Максимовић, као и Бранко Илић, репрезентативац Словеније и некадашњи фудбалер Партизана.