Максимовић одвео Астану у Лигу шампиона!

Фудбалери Астане, Манчестер јунајтеда, Бајер Леверкузена, ЦСКА Москве и БАТЕ Борисова пласирали су се кроз бараж у групну фазу Лиге шампиона. Српски фудбалер Немања Максимовић стралац у историјском мечу шампиона Казахстана.

Астана је прошле недеље победила кипарски Апоел на свом терену 1:0, а прошла је даље јер је ипак завршила утакмицу са 1:1 иако је у реваншу губила до 84. минута.

Апоел је водио од 60. поготком Семира Штилића, али је срски фудбалер Немања Максимовић шест минута пре краја голом одвео екипу из Казахстана први пут у групну фазу Лиге шампиона.

Јунајтед је поново против белгјског Брижа био убедљив након победе од 3:1 у првом дуелу. Енглески тим је у реваншу славио 4:0 и без проблема прошао у наредну фазу. Вејн Руни је постигао хет-трик, док је један гол дао Андер Ерера.

ЦСКА је био у незавидној позицији пошто је након пораза 2:1 у Лисабону, у реваншу против Спортинга губио на полувремену са 0:1, али је у другом делу постигао три поготка и прошао даље.

Гол за Спортинг дао је Теофило Гутијерес, док су резултат преокренули Сејду Думбија са два и Ахмед Муса са једним поготком.

Српски фудбалски репрезентативац Зоран Тошић играо је целу утакмицу за руски тим.

Бајер је био убедљив у Леверкузену и са 3:0 савладао Лацио, чиме је лако надокнадио гол заостатка из прве утакмице игране у Италији.

Партизан је у реваншу у Београду победио са 2:1 белоруску екипу БАТЕ Борисов, али није прошао даље пошто је противник први дуел добио са 1:0.