"Свеци" у четвртфиналу, Бајерн убедљив против Шахтјора!

ПСЖ у четвртфиналу Лиге шампиона, после фантастичног меча и продужетака у Лондону (2:2). Гости 90 минута играли без искљученог Златана Ибрахимовића. Бајерн са 7:0 савладао екипу Шахтјора.

Фудбалери Пари Сен Жермена пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона пошто су у Лондону, у реванш утакмици осмине финала, играли против домаћег Челсија нерешено 2:2 после продужетака.

Сусрет је након 90 минута игре завршен нерешено 1:1, исто као и први меч у Паризу.

Француски првак остварио је велики подвиг, јер је од 31. минута играо ослабљен после престрогог искључења најбољег стрелца Златана Ибрахимовића.

Домаћи су повели у 81. минуту голом Герија Кејхила, али је Давид Луиз само пет минута касније увео меч у продужетке.

Челси је поново повео голом Едена Азара са беле тачке у 96. минуту и тада је деловало да за "свеце" више нема повратка.

Ипак, прекид је још једном био погубан за Мориња, па је Тијаго Силва у 116. минуту донео ново изједначење, самим тим и пласман Парижана у четвртфинале Лиге шампиона.

Бранислав Ивановић је одиграо свих 120 минута за "плавце", док је Немања Матић замењен у 84. минуту сусрета.

Бајерн "прегазио" екипу Шахтјора

Фудбалери Бајерна су се пласирали у четвртфинале Лиге шампиона, пошто су у Минхену убедљиво победили Шахтјор са 7:0.

Украјински тим је од трећег минута играо без Олександра Кучера, који је добио директан црвени картон због грубог старта. Томас Милер је био сигуран извођач пенала.

У првој утакмици било је 0:0, а Бајерн је жестоко нападао од самог почетка. Арјен Робен је у 19. минуту морао да изађе због повреде, а домаћи тим је у 34. минуту повисио на 2:0 преко Џерома Боатенга.

Голман Шахтјора Андриј Пјатов одбранио је ударац из близине Франка Риберија и тако спасао свој тим трећег гола.

Почетком другог полувремена, међутим, није било одбране, тако да је Рибери у 49. минуту преварио Пјатова и повисио на 3:0. Само три минута касније, Милер је уписао свој други гол и тако наговестио катастрофу Шахтјора.

До краја меча у стрелце су се уписали и Холгер Бадстубер, Бастијан Швајнштајгер и Марио Геце.

Бајерн је у последње четири утакмице као домаћин постигао 21 гол.

Овако је протекла среда у Лиги шампиона:

22.16 - Крај у Лондону (2:2), Пари Сен Жермен је у четвртфиналу Лиге шампиона!

22.08 - ГОООЛ! ПСЖ долази до новог изједначења, и то у 115. минуту утакмице! Стрелац је Тијаго Силва, капитен "светаца".

22.58 - Крај првог продужетка у Лондону, Челси–ПСЖ 2:1.

22.48 - ГОООЛ! Еден Азар је сигуран извођач најстроже казне, од 96. минута Челси води са 2:1.

22.47 - Пенал за Челси! Тијаго Силва је у свом казненом простору играо руком, Кујперс није имао избора осим да покаже на белу тачку.

22.43 - Настављен је меч на Стамфорд бриџу, у игру је ушао и Дидије Дрогба...

22.37 - Крај и у Лондону, Челси - ПСЖ 1:1. Очекују нас продужеци.

22.35 - Крај у Минхену, Бајерн је савладао екипу Шахтјора са 7:0 и пласирао се у четвртфинале Лиге шампиона.

22.32 - ГОООЛ! Бајерн се не задовољава високом предношћу, седми гол за Баварце постиже Марио Геце!

22.29 - ГОООЛ! Изједначење у Лондону, стрелац је Давид Луиз у 86. минуту. Смеше нам се продужеци на Стамфорд бриџу!

22.24 - ГОООЛ! Челси води од 81. минута, а стрелац је Гари Кејхил. Дефанзивац "плаваца" најбоље се снашао у казненом простору гостију после корнера.

22.20 - У Лондону и даље нема голова, али гледамо изузетно занимљив меч. Све су чешћи дуели играча на терену, ПСЖ, иако са играчем мање на терену, делује као опаснији противник. Додуше, ни резултат им не иде на руку...

22.18 - ГОООЛ! Мање од 15 минута остало је до краја меча у Минхену, а Бајерн води са 6:0. Стрелац последњег гола је Роберт Левандовски.

22.07 - ГОООЛ! Бајерн води са више него убедљивих 5:0, стрелац је у 63. минуту дефанзивац Бадштубер.

22.01 - Иако игра са играчем мање на терену, најбољу прилику на мечу у Лондону пропушта ПСЖ. Кавани је, после сјајног контранапада, погодио стативу гола Тиба Куртое.

21.55 - ГОООЛ! После трећег, одмах и четврти гол у мрежи Шахтјора. Од 52. минута Бајерн води са 4:0 голом Милера и практично је већ обезбедио пласман у четвртфинале такмичења.

21.53 - ГОООЛ! Нови погодак за Бајерн, који сада води са 3:0. Стрелац је у 49. минуту Франк Рибери.

21.33 - Готово у исто време, полувреме на оба меча. У Лондону нема голова, док Бајерн води против Шахтјора са 2:0.

21.25 - Утакмица у Лондону је привукла многе познате личности са Острва, једна од њих је и Џереми Кларксон.

21.20 - ГОООЛ! Бајерн води са 2:0 и чини се решава питање пласмана у четвртфинале. Стрелац је у 34. минуту Џером Боатенг.

21.16 - Црвени картон за Златана Ибрахимовића у 31. минуту меча. У дуелу су били Оскар и Ибрахимовић, а Холанђанин Кујперс је показао Швеђанину пут у свлачионицу. Чини се да је одлука арбитра била престрога...

21.15 - Пола сата игре у Лондону, за сада нема голова. Челси је најопаснији по левој нападачкој страни, где делује Еден Азар, док ПСЖ углавном напада по средини. За сада без опаснијих прилика испред голова Куртое и Сиригуа.

20.50 - ГОООЛ! Бајерн већ води у Минхену. Томас Милер доноси Баварцима предност са беле тачке, а домаћи тим ће од 4. минута имати играча више на терену, због искључења Кучера, који је и скривио најтрожу казну.