Барса опет боља од Ситија, "дама" одолела "милионерима"

У дерби мечу осмине финала Лиге шампиона, Барселона, посебно импресивна у првом полувремену, савладала је Манчестер сити са 2:1. У Торину, Јувентус је био бољи од Борусије истим резултатом.

Фудбалери Барселоне победили су у гостима Манчестер сити са 2:1, док је истим резултатом Јувентус у Торину савладао Борусију Дортмунд у првим утакмицама осмине финала Лиге шампиона.

Двоструки стрелац у тријумфу Барселоне био је Луис Суарес. Он је први пут Џоа Харта савладао у 16. минуту, да би на 2:0 повисио у 30. Уругвајц је први пут од доласка у каталонски клуб постигао два гола на једном мечу.

Барселона је у четвртом минуту судијске надокнаде другог полувремена времена могла и до трећег гола, али је Џо Харт одбранио једанаестерац Лионелу Месију.

Једини гол за Манчестер сити постигао је Серхио Агуеро у 69. минуту.

Манчестер је утакмицу завршио са десеторицом играча на терену, пошто је Гаел Глиши у 74. минуту добио други жути картон.

Јувентус је на свом терену славио против Борусије Дортмунд, а голове су постигли Карлос Тевес у 13. минуту и Алваро Мората у 43. минуту.

Екипа Јиргена Клопа је до јединог гола на гостовању у Торину дошла после грешке дефанзивца Јувентуса Ђорђа Кјелинија, који се оклизнуо на ивици шенсаестерца, а Марко Ројс је покупио лопту и после кратког трка шутирао и савладао Ђанлуиђија Буфона у 18. минуту.

Реванш утакмице осмине финала Лиге шампиона играће се 18. марта у Барселоне, односно Дортмунду.