Челсију припао лондонски трилер

Феноменалан меч одиграли су Челси и Шахтјор. Бранилац титуле је два пута водио, Украјиници су оба пута успели да поврате егал али и да, током већег дела утакмице, буду бољи ривал. У четвртом минуту надокнаде, међутим, Челси је поготком Мозеса након прекида успео да стигне до три бода који им отварају пут ка проласку у даљи ток такмичења.

Виктор Мозес поготком у четвртом минуту надокнаде донео је победу Челсију у „лудој утакмици" на Стамфорд бриџу. Првак Европе је на крају славио са 3:2 против Шахтјора из Доњецка, чиме су „плавци" и престигли украјински тим на табели и сада имају бод више.

Надигран у већем делу утакмице, Челси је два пута испуштао вођство. Оба пута стрелац за госте био је тражени Бразилац Вилијан, у 9. и 47. минуту.

Фернандо Торес је постигао први погодак за Челси на заиста необичан начин у шестом минуту, а вођство лондонском тиму вратио је Оскар прелепим ударцем са више од 40 метара. Оба поготка Челсија „иду на душу" голману Пјатову, који у оба наврата није успео адекватно да испуца лопту.

Челси би, да није поготка Мозеса, био у заоиста незавидној ситуацији на трећој позицији у групи. Евентуални слаб резултат у Торину за две недеље би их учинио првим браниоцем титуле у Лиги шампионе који је такмичење завршио већ у групној фази.