Шампиони поделили бодове

Дерби Лиге шампиона играо се у Манчестеру где су енглески шампион Сити, и немачки првак, Борусија из Дортмунда, поделили бодове. Меч завршен резултатом 1:1. Немци повели преко Ројса, Сити изједначио из пенала који је скривио Суботић. Вече обележили голмани оба тима сјајим интервенцијама.

Манчестер сити одиграо је нерешено 1:1 на свом стадиону против Борусије из Дортмунда.  У сјајној уткамици гостујућа екипа била ближа победи.

Борусија је до вођства дошла у 62. минуту, када је Марко Ројс затресао мрежу домаћина.

Српкси репрезентативац Невен Суботић скривио је пенал за Сити када је у 89. минуту одиграо руком у свом казненом простору, након ког је Марио Балотели био сигуран са беле тачке.

Меч су обележиле сјајне интервенције оба голмана, који су најзаслужнији зашто је на мечу пало само два гола.

Млади фудбалер Србије Матија Настасић одиграо је целу утакмицу за Сити, док је Александар Коларов ушао у 57. минуту.

Након другог кола Групе Д Реал Мадрид је на челу групе са шест бодова, Борусија је друга са четири, Манчестер сити је трећи са једним бодом, док је Ајакс без бодова.