ЛШ уживо: Суботић трагичар, Балотели јунак

Дерби Лиге шампиона у Манчестеру између Ситија и Борусије Дортмунд завршен 1:1. Суботић скривио пенал из којег је Балотели постигао изједначујући гол. Реал и Малага убедљиви против Ајакса, односно Андерлехта. Шалке испустио предност против Монпељеа са којим је поделио бодове. Динамо из Кијева бољи од имењака из Загреба. Арсенал се мучио, али савладао Олимпијакос. Порту довољан један гол за три бода против ПСЖ-а. Милан савладао Зенит на тешком гостовању.

22.40 - Коначни резултати: Манчестер Сити - Борусија Дортмунд 1:1, Ајакс - Реал 1:4, Динамо К. - Динамо З. 2:0, Порто - ПСЖ 1:0, Шалке - Монпеље 2:2, Арсенал - Олимпијакос 3:1, Андерлехт - Малага 0:3, Зенит - Милан 2:3.

22.36 - Голом Ремзија у последњим секундама меча, Арсенал потврдио победу против Олимпијакоса од 3:1.

22.34 - Монпеље са играчем мање изједначио против Шалкеа на 2:2. СУ 90. минуту стрелац Камара.

22.32 - Голом Балотелија из пенала Манчестер Сити изједначио против Борусије на 1:1. Пенал скривио Суботић

22.27 - Повео и Порто на мечу против ПСЖ-а. Португалски клуб голом Родригеза у 83. минуту  повео са 1:0.

22.22 - Роналдо брзопотезном паљбом убацио два гола Ајаксу у 79. и 81. минуту. Мадриђани сада воде са 4:1.

22.05 - Малага немилосрдна против Андерлехта. Шпански клуб, голом Елисеја повео са 3:0.

22.04 - Шок у Манчестеру. Борусија голом Ројса повела са 1:0 против Ситија.

21.59 - Малага дуплирала предност против Андерлехта. Голом Хоакина Шпанци воде са 2:0.

21.59 - Ново вођство Арсенала. Подолски постигао гол за предност "тобџија" над Олимпијакосом од 2:1.

21.58 - Ајакс голом Моизандера у 56. минуту смањио против мадридског Реала на 2:1.

21.55 - Хунтелар из пенала преокренуо резултат против Монпељеа. Претходно искључен Бокали који је скривио пенал.

21.48 - Карим Бензема дуплирао предност Реала на гостовању Ајаксу.

Резултати на полувременима: Манчестер Сити - Борусија Дортмунд 0:0, Ајакс - Реал 0:1, Динамо К. - Динамо З. 2:0, Порто - ПСЖ 0:0, Шалке - Монпеље 1:1, Арсенал - Олимпијакос 1:1, Андерлехт - Малага 0:1.

21.31 - И Малага на истеку полувремена повела на гостовању против Андерлехта са 1:0. Стрелац Жилет.

21.30 - У последњем минуту првог полувремена Олимпијакос голом Митроглуа изједначио против Арсенала на 1:1.

21.28 - Жервињо у 42. минуту довео Арсенал до вођства од 1:0 против Олимпијакоса.

21.27 -  Голом Роналда у финишу првог полувремена Реал води на гостовању против Ајакса са 1:0.

21.19 - Динамо Кијев дуплирао предност против имењака из загреба на 2:0. Аутогол постигао Пиварић у 33. минуту.

21.11 - Шалке после пар минута изједначио против Монпељеа, и сада је резултат 1:1. Стрелац Дрекслер у 26. минуту.

20.58 - Монпеље повео на гостовању против Шалкеа. Стрелац Фана у 13. минуту.

20.50 - Први гол пао у Кијеву где је домаћи Динамо повео против загребачког Динама са 1:0. Стрелац Гусев.

20.45 - Почело седам мечева Лиге шампиона.

20.40 - У 20.45 почињу мечеви: Манчестер Сити - Борусија Дортмунд, Ајакс - Реал, Динамо К. - Динамо З, Порто - ПСЖ, Шалке - Монпеље, Арсенал - Олимпијакос, Андерлехт Малага.

19.52 - Зенит - Милан 2:3 (крај утакмице). Стрелци Емануелсон у 13. минуту, Ел Шарави у 16, Хулк у 45, Широков у 49, Хубочан (аутогол) у 75. минуту.

19.32 - Аутоголом Хубочана, Милан повео против Зенита са 3:2.

19.05 - На самом старту другог полувремена Зенит голом Широкова изједначио на 2:2.

19.02 - Почело друго полувреме на мечу између Зенита и Милана.

18.47 - У финишу првог полувремена Хулк смањио заостатак Зенита за Миланом на 2:1.

18.20 - Милан голом Ел Шаравија дуплирао предност против Зенита са 2:0.

18.13 - Голом Емануелсона, Милан повео на гостовању Зениту са 1:0

18.00 - Почео меч у Санкт Петербургу између Зенита и Милана.

17.41 - Милан игра у саставу: Абијати, Запата, Абате, Бонера, Антонини, Боатенг, Монтоливо, Емануелсон, Де Јонг, Кркић, Ел Шарави.

17.40 - Зенит и Милан од 18 часова у Санкт Петербургу отварају мечеве другог дана другог кола Лиге шампиона. Зенит наступа у саставу: Малафејев, Ањуков, Кришито, Ломбаертс, Хубочан, Широков, Фејзулин, Вицел, Бистров, Кержаков, Хулк.

15.32 - У Барселони за недељу најављен штрајк због ниских плата и најављених додатних мера штедње. Угрожен Ел класико, који се игра у време протеста. Наредна невоља за Барсу 23. октобра, када долази Селтик, али почиње и штрајк запослених у метроу.

14.12 - Шефови Реала и Ајакса на заједничком ручку пред вечерашњи судар у Лиги шампиона.

13.01 - Хрватска добила свог Кристијана Роналда. То име су дечаку дали родитељи када су га пријавили у хрватском конзулату у МАрсељу.

12.48 - Навијачи Борусије из Дортмунда већ чекају у редовима за карте за "супер судар" са Реалом, који се игра за три седмице.

12.10 - Карлос Пујол задржан у болници. Због ишчашења лакта леве руке пропустиће Ел Класико.

00.48 - Карлос Пујол је одмах по повратку у Барселону пребачен у болницу, због ишчашења лакта леве руке. Повреда није толико страшна колико се у први мах чинило. Пујола ће у болници ујутро посетити председник Барсе Сандро Росел.

Фудбалери Манчестер Ситија дочекаће сутра екипу Борусије из Дортмунда у дерби утакмици другог кола Лиге шампиона, док ће мадридски Реал гостовати Ајаксу у Амстердаму.

"Грађани" су у европским такмичењима везали 17 утакмица код куће без пораза, али у досадашњем току сезоне у Премијер лиги играју по систему топло-хладно.

"Не можемо и не желимо да бирамо које од ова два такмичења нам је важније. Морамо да играмо добро и у Лиги шампиона и у Премијер лиги. Наравно, не смемо да заборавимо ни ФА куп", казао је менаџер Ситија Роберто Манћини.

У првом колу Д групе "грађани" су изгубили од Реала у Мадриду са 3:2, иако су водили два пута. Борусија је на свом терену славила против Ајакса са 1:0.

"Знамо како морамо да играмо у Манчестеру ако желимо да преживимо то гостовање. Без обзира што смо у последњем првенственом мечу декласирали Менхенгладбах, још смо далеко од жељене форме и резултата. Сити је екипа пуна светских звезда", навео је тренер Борусије Јирген Клоп.

Ајакс ће дочекати Реал у Амстердаму, а један од оних који жељно ишчекује тај дуел је нападач Рајан Бабел.

"Покушаћемо да и на том мечу задржимо свој стил игре. Реал је веома јака екипа, али ћемо пробати да искористимо њене слабости", рекао је Бабел.

Фудбалере Арсенала сутра на Емирејтсу очекује дуел против грчког шампиона Олимпијакоса.

"Тобџије" су славиле у првом колу против Монпељеа, док је у другој утакмици Б групе Олимпијакос изгубио од Шалкеа.

Посрнули италијански гигант Милан ће у другом колу Ц групе бити на великом искушењу, пошто гостује руском Зениту у Санкт Петербургу.

У прошлом колу "росонери" су код куће потпуно разочарали и одиграли без голова против белгијског Андерлехта. Још горе прошао је Зенит на гостовању шпанској Малаги, где је изгубио са 3:0.

Дебитант Малага ће на утакмици у Бриселу, против Андерлехта јурити нова три бода, а шпанску екипу може да радује одлична форма из Примере у којој у првих шест утакмица није доживела пораз.

У групи А у судару два Динама састаће се домаћи, кијевски и шампион Хрватске. Обе екипа су у мечевима првог кола доживеле поразе, тако да ће им ово бити добра прилика да додју до бодова у ЛШ.

"Наш циљ је победа. Морамо да одиграмо чврсто, даћемо све од себе да постигнемо гол и да покажемо да смо озбиљна екипа", казао је тренер загребачке екипе Анте Чачић.