петак, 08.08.2025, 10:11 -> 10:20
Извор: РТС
Пешић повео 15 играча на Кипар
Репрезентативци Србије отпутовали су на Кипар, где ће одиграти турнир у склопу припрема за Евробаскет. На пут је пошло 15 кошаркаша, а у Београду су остали Урош Трифуновић и Ален Смаилагић.
Након две победе у припремним утакмицама против Босне и Херцеговине и Пољске, кошаркаши Србије запутили су се на Кипар, где их очекују дуели против домаћина и Грчке.
Пешићу ће на располагању бити 15 играча, с обзиром на то да су Ален Смаилагић и Урош Трифуновић због повреда остали у Београду.
Србија ће прво у суботу одемрети снаге са екипом Василиса Спанулиса, док их у недељу очекује окршај са Кипром.
Изабраници Светислава Пешића ће 15. и 16. августа бити учесници још једног турнира. Играће на Суперкупу у минхенском "Сап гардену". Ривал у полуфиналу биће Чешка, док ће се у другом полуфиналном дуелу састати домаћин Немачка и Турска.
Генералну пробу пред Европско првенство Србија ће имати у "Београдској арени" 21. августа, када ће пред пуним трибинама дочекати Словенију и Луку Дончића.
Евробаскет почиње 27. августа, а селекција Србије играће у групи А у Риги против Летоније, Турске, Чешке, Естоније и Португалије.
Коментари