Читај ми!

Партизан у Шпанији без Милтона, Муринен под знаком питања

Кошаркаш Партизана Шејк Милтон неће путовати са екипом у Шпанију на мечеве против Реала и Басконије, саопштио је тренер црно-белих Жељко Обрадовић.

Партизан ће 15. октобра гостовати Реалу у четвртом колу Евролиге, а два дана касније играће са Басконијом у петој рунди.

Тренер црно-белих Жељко Обрадовић саопштио је да Американац Шејк Милтон, који је пропустио и утакмицу против Сплита у АБА лиги, неће са екипом путовати за Шпанију.

Пред данашњи тренинг лоше се осећао и фински кошаркаш Мика Муринен.

"Што се нас тиче, имамо проблем да Милтон сигурно неће путовати у Шпанију. Неће путовати са екипом, процене лекара су да је боље да остане овде. Надамо се да ће се у суботу вратити тренинзима. Муринен се пре тренинга осећао лоше, послали смо га код лекара на прегледе. Надам се да ће путовати сутра", рекао је тренер Партизана.

Обрадовић је подсетио да је Басконија у недељу увече на свом терену победила Реал резултатом 105:100 у шпанском првенству.

"Реал је екипа која игра доста у транзицији, али и тим који има карактертистику да у доњем посту прави предност у транзиционој игри. То је један важан детаљ игре, али ту је 'пик енд рол' игра. Крећу се добро без лопте и добро шутирају за три. Играју зонски пресинг. Радили смо и радићемо, имамо тренинг када дођемо у Мадрид", рекао је Обрадовић пред новинарима у Београду.

Нагласио је да његов тим мора да одигра скоро перфектну утакмицу како би савладао Мадриђане.

Џонс: Одлучиће мали детаљи

Плејмејкер Партизана Карлик Џонс истакао је да црно-бели морају да буду константни током целог меча у Мадриду.

"Играмо против веома добре екипе Реала, одлучиће мали детаљи. Мислим да су ти детаљи најбитнији за нас, да водимо рачуна. Морамо да се бранимо добро", рекао је Џонс.

Истакао је да су му утакмице на старту сезоне много помогле да дође у форму и уђе у ритам.

"Ту су и нови играчи, треба да се уклопим са њима. Свака утакмица може да буде моја или нечија друга најбоља партија", рекао је кошаркаш Партизана.

Испратио је дуел Реала и Басконије у шпанском првенству.

"Гледао сам да видим шта сваки тим ради, да видим играче на мојој позицији како се понашају. Понекад сам покушао да уживам, али тешко је када играш против њих у наредним утакмицама", рекао је Џонс.

Партизан и Реал су у прва три кола Евролиге забележили по две победе и пораз.

понедељак, 13. октобар 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом