Црвено-бели вулкан у Пиреју прогутао Реал - Олимпијакос силан против Мадриђана
Кошаркаши Олимпијакоса савладали су у Пиреју Реал Мадрид резултатом 84:72 у првом мечу плеј-офа Евролиге и повели у серији. Играчи Реала нису могли да се снађу у атмосфери коју су направили домаћи навијачи, па су правили нетипичне грешке за њих, што је и одлучило победника. Наредна утакмица игра се у петак на истом месту.

Непрепознатљив је био Реал Мадрид на овој утакмици, а у првом полувремену су имали чак 13 изгубљених лопти, затим нерезонских додавања, а у појединим тренуцима личили су на аматерски тим.
Иако то резултат не показује, на терену је Олимпијакос био бољи тим у готово сваком сегменту игре, а Мадриђани једноставно ништа нису могли да одбране, док су у нападу промашили много отворених шутева.
Олимпијакос је додуше одиграо изванредан меч ношен ватреном атмосфером са трибина и већ у првој четвртини после само неколико минута игре стигао до двоцифрене предности.
Све време је грчки тим водио двоцифреном разликом, Милутинов је доминирао у рекету, па је Ћус Матео морао да Тавареса пошаље на клупу и да покуша нешто са Ибаком на позицији центра.
Ипак, предност Олимпијакоса је константно расла, а на полувреме је отишао са вођством 47:29.
Клупа Реала је скакала на сваку одлуку судија, а Ћус Матео је то платио искључењем већ у првим секундама другог полувремена. Након одлуке која се није свидела Мадриђанима, Матео се бунио, а судије су га због тога искључиле са меча.
Покушали су гости да спусте разлику и учине неизвеснијом утакмицу и у једном тренутку пришли на само 11 поена заостатка, али више од тога нису могли.
Водио је Олимпијакос и са 20 разлике на овом мечу, али је пред крај сусрета Реал ублажио пораз, па је грчки тим на крају славио са 84:72.
Олимпијакос је шутирао мизерних 20 одсто за три поена и поред тога су победили. Мада, Реал је на крају сакупио 20 изгубљених лопти, а проценат шута из игре му је био испод 50 одсто.
Најефикаснији у победничкој екипи био је Саша Везенков са 23 поена, док се код гостију истакао Серхио Љуљ са 16.
Наредни меч игра се у петак у истој дворани.
Распоред мечева плеј-офа Евролиге:
Уторак:
Фенербахче - Париз 83:78
Панатинаикос - Ефес 87:83
Среда:
Монако - Барселона 97:81
Олимпијакос - Реал Мадрид 84:72
Четвртак:
Фенербахче - Париз 19.45 (други меч)
Панатинаикос - Ефес 20.30 (други меч)
Петак:
Монако - Барселона 19.00 (други меч)
Олимпијакос - Реал Мадрид 20.30 (други меч)
29. април, уторак:
Париз - Фенербахче 20.30 (трећи меч)
Реал Мадрид - Олимпијакос 21.00 (трећи меч)
30. април, среда:
Барселона - Монако 19.00 (трећи меч)
Ефес - Панатинаикос 19.45 (трећи меч)
*Потенцијални четврти мечеви биће играни 1. и 2. маја, а пети 5. маја.
Коментари