Панатинаикос срушио Фенер у Истанбулу

Кошаркаши Панатинаикоса победили су Фенербахче у Истанбулу резултатом 81:76 у мечу петог кола Евролиге.

Дуел у Истанбулу обележен је одличном игром тимова, с тим што је Панатинаикос током већег дела меча имао предност. Међутим, Фенербахче је у последњој деоници успео да надокнади минус од девет поена и притом преузео вођство, које је било краткотрајно.

Панатинаикос је у прве две деонице био бољи тим на паркету, организованији у оба правца у односу на ривала. Предност из прве четвртине, гости су одржавали и у другој, с тим што су успели да направе разлику од чак 12 поена у једном тренутку, при резултату 42:30.

На полувремену резултат је био 46:35 у корист Панатинаикоса.

У наставку меча, атински тим је одржавао предност и чинило се да ће због залихе од осам поена ући мирно у последњи део меча. Ипак, кошаркаши Фенербахчеа су у последњој деоници били изузетно агресивни и покретљиви у дефанзиви, а користили су и грешке ривала у одбрану те лако прешли у вођство.

На крају је Панатинаикос охрабрен игром Костаса Слукаса и Кендрика Нана успео да преокрене у своју корист и у неизвесној завршници стигне до трећег тријумфа у Евролиги. Фенербахче има исти скор као и грчки клуб, три победе и два пораза.

Најефикаснији кошаркаш био је Тарик Биберовић из Фенербахчеа са 16 поена, а Нан је имао 15 на крају дуела.

Марко Гудурић забележио је девет поена за нешто више од 20 минута у игри. Бобан Марјановић је за седам минута на паркету убележио три скока.

У наредном колу Панатинаикос ће дочекати Асвел, а Фенер ће угостити Макаби.