Кошаркаши Србије доминантни и у другом мечу са Холанђанима

Кошаркашка репрезентација Србије убедљиво је надиграла селекцију Холандије са 90:51 и у другом мечу у склопу припрема за Олимпијске игре у Паризу. И ова утакмица играна је у "Београдској арени" без присуства публике.

Кошаркаши Србије доминантни и у другом мечу са Холанђанима Кошаркаши Србије доминантни и у другом мечу са Холанђанима

Екипа селектора Светислава Пешиће је, после победе у првом припремном мечу, наставила у истом стилу и у другој припремној утакмици.

Овога пута нису стартовали баш најбоље, па су Холанђани успели да прву четвртину добију са 21:17 и унесу бар мало неизвесности у исход меча.

Ипак "орлови" преузимају иницијативу, чине обрт и на полувреме одлазе са двоцифреном предношћу, после чега није било дилеме о победи.

Тим Србије је наступио у измењеном саставу јер у ekipi није било капитена Богдана Богдановића, Николе Mилутинова, Николе Јовића, Уроша Плавшића и Дејана Давидовца.

Најефикаснији у српском тиму био је Вања Маринковић са 21 поеном, Алекса Аврамовић је додао 15, а Алексеј Покушевски, који је током меча добио информацију о отказу у Шарлоту, убацио је 13 поена.

Двоцифрен је био и Огњен Добрић са 11 поена, а Никола Јокић је постигао 7 поена уз 3 скока и по 5 асистенција и украдених лопти за 24 минута на терену.

У наставку припрема кошаркашкој репрезентацији Србије предстоји пут у Лион и дуел са Француском 12. јула на церемонији повлачења дреса Тонија Паркера.