Грчка убедљива против Словеније, Дончић неће играти на Олимпијским играма

Кошаркаши Грчке савладали су Словенију резултатом 96:68 у полуфиналу квалификационог турнира за Олимпијске игре у Пиреју.

Већ након уводна два и по минута и серије 9:0 којом је Грчка отворила меч, било је јасно да ће Словенија тешко до проласка у финале.

Тргли су се Словенци накратко у првој деоници, али је екипа Димитриса Итудиса пред почетак другог периода имала 18 поена разлике. Грчка је много боље шутирала, играла је чвршћу одбрану и није дозвољавала Дончићу да се разигра.

Друга и трећа четвртина протекле су у изједначеној борби, те Словенија никако није успевала да истопи разлику и учини меч занимљивијим. Утамица је преломљена почетком последње четвртине, када је Грчка новом великом серијом дошла до недостижне предности.

Најефикаснији у победничком тиму био је Томас Вокап са 19 поена. Василејос Толиопулос је додао 17, а Јанис Адетокумбо 13 поена.

Дончић је предводио Словенију са 21 поеном, док је Џош Нибо убацио 17, али је изостала подршка остатка тима.

Грчка ће се у финалу састати са победником дуела између Хрватске и Доминиканске Републике.