Кошаркаши Камеруна победили Бразил и елиминисали Црну Гору у квалификацијама за ОИ

Кошаркаши Камеруна победили су Бразил резултатом 77:74 у мечу трећег кола групе Б2 и тако обезбедили пласман у полуфинале квалификационог турнира за Олимпијске игре, а самим тим и елиминисали Црну Гору из даљег такмичења.

Црна Гора је могла до полуфинала само победом Бразила или слављем Камеруна са 15 или више разлике.

Камерун је много боље отворио меч, а на полувремену је водио са чак 17 поена разлике (56:39), изабраници Александра Петровића су деловали изузетно лоше у првих 20 минута. У последњу деоницу се ушло са плус 13 (68:55) за афричку селекцију, а пет минута пре краја Камерун је водио 74:65.

Уследила је серија Бразила 9:0 за 74:74 на 75 секунди пре краја утакмице. Затим је најбољи играч утакмице Џеремаја Хил дао тројку за 77:74 за Камерун на 57 секунди до краја, а у финишу меча није било промена резултата.

Камерун је ка победи предводио Хил са 22 поена, а Брис Ејага Бидијас је дао 15. Леонардо Мајндл је био најефикаснији у Бразилу са 19 поена, Лукас Дијас је дао 16, Бруно Кабокло 10 поена и четири скока, а Јаго дос Сантос је имао шест поена, шест скокова и седам асистенција.

Камерун ће у полуфиналу турнира у Риги играти против домаће Летоније, а Бразил против Филипина. Само победник турнира ће на Олимпијске игре.