Денвер поражен од Клиперса, упркос трипл-даблу Јокића

Кошаркаши Лос Анђелес клиперса савладали су Денвер нагетсе 102:100. Никола Јокић уписао је 24. трипл-дабл учинак у сезони.

Клиперси се тренутно налазе на четвртом месту Западне конференције и уписали су 48. победу у сезони, док су Нагетси други и убележили су 24. пораз.

Денвер је у раној фази утакмице стекао велику предност, резултат је био 25:8 у једном тренутку у првој деоници. Међутим, Клиперси су већ средином друге четвртине изједначили - 37:37. Екипе су се кратко смењивале у вођству, а у другом полувремену меча Клиперси су преузели резултатску иницијативу.

До краја меча Нагетси су покушавали да смање заостатак. Никола Јокић је тројком 30 секунди пре краја смањио на 102:100, али није успео да погоди још једном уз звук сирене за победу.

Најефикаснији кошаркаш на мечу био је Јокић са 36 поена, 17 скокова и 10 асистениција. Српском центру ово је био 24. трипл-дабл учинак у сезони.

Код Денвера двоцифрени су били још Арон Гордон са 18, Кентавијус Колдвел-Поуп са 16 и Мајкл Портер са 14 поена. Нагетси су играли без повређеног Џамала Марија.

У победничкој екипи истакли су се Пол Џорџ са 28 и Џејмс Харден са 20 поена.

Денвер ће у наредном колу играти против Атланте, а Клиперси ће се састати са Јутом.