Звезда убедљива против Цибоне у "Драженовом дому"

Кошаркаши Црвене звезде победили су у гостима екипу Цибоне 82:59 у мечу 23. кола регионалне АБА лиге.

Кошаркаши Црвене звезде победом против Цибоне у Загребу готово сигурно су осигурали прву позицију на табели АБА лиге пред почетак плеј-офа.

Српски представник је већ у првој деоници показао да је у "Драженов дом" дошао по победу. Бољи проценти шута из игре Звезди су после 10 минута донели седам поена предности.

Исти тренд настављен је и у другој четвртини. Звезда је поново захваљујући добром протоку лопте дошла до великог броја отворених ситуација које је претворила у лаке поене.

Црвено-бели су на полувреме отишли великих 12 поена предности - 42:30.

Током трећег периода изабраници Јаниса Сферопулоса успешно су одржавали вођство, али су дозволили ривалу да постигне 20 поена.

У последњој четвртини Звезда је Цибони дозволила једноцифрен број поена, па је заслужено тријумфовала са великих 23 поена разлике.

Најефикаснији у екипи Јаниса Сферопулоса био је Немања Недовић са 16 поена, Смарт је додао 15, Гедрајтис је убацио 11 поена.

Аранитовић је у редовима Цибоне убацио 16 поена, Бундовић и Мустапић додали су по 11.