Милвоки прејак за Шарлот, Мицић се утопио у сивило

Кошаркаши Милвокија победили су на свом паркету екипу Шарлота резултатом 123:85. Репрезентативац Србије Василије Мицић завршио је меч са свега два постигнута поена.

Милвоки је нанизао трећу победу у НБА лиги, синоћ веома убедљиву над немоћним Шарлотом.

Хорнетси су имали пет поена предности у уводним тренуцима, али су врло брзо положили копља пошто је већ након 12 минута игре било 32:16, а на крају првог полувремена 58:26 за Баксе.

Чекајући да му се у Шарлоту придружи Алексеј Покушевски, Василије Мицић се уклопио у сивило свог тима. За 16,5 минута на паркету постигао је само два поена, погодивши један шут из четири покушаја (0/2 за три). Успео је да подели три асистенције.

Најбољи међу Хорнетсима био је Мајлс Бриџис са 17 поена, а један мање је убацио Тре Ман.

Јанис Адетокумбо је предводио Баксе са 24 постигнута поена, Лилард је убацио 23, а Боби Портис 21 поен.

Милвоки је трећи на табели Источне конференције, а Шарлот на 13. позицији чека боље дане и нешто слабије противнике.