Конектикат победио Виланову и осигурао прво место на табели

Кошаркаши Конектиката савладали су Виланову 78:54 пред саму завршницу регуларног дела НЦАА лиге.

Кошаркаши Конектикат универзитета победом над Вилановом осигурали су прву позицију на табели Big East конференције пред почетак завршног НЦАА турнира.

Четири дана након што су примили 85 поена у поразу од 19 поена разлике против Крејтона 78:54, Хаскији су држали Виланову на шуту од 33 одсто из игре, укључујући три од 24 изван линије за три поена.

Брендан Хаузен, један од кључних играча Виланове у претходним месецима ушао је у меч у одличној форми. Он је у пет узастопних утакмица постизао скоро 14 поена у просеку уз 54 одсто шута из игре у фебруару.

Занимљиво је да га је добром фластер одбраном популарни Јукон држао без поена на само два шута у 18 минута.

Најефикаснији у победничкоје екипи био је Кем Томпсон са 25 поена, Кесл је додао 14, а Клинган 13 поена.

Ерик Диксон је за Виланову постигао 20 поена.

Меч је обележила и свечаност на којој су Хаскији на полувремену повукли број 32 у част бивше звезде Ричарда "Рипа" Хамилтона. Он је постигао 2.036 поена у своје три сезоне наступајући за овај универзитет и предводио је Хаскије 1999. до прве од пет освојених титула.

Конектикат је први на табели са 25 победа и три пораза, док је Виланова седма са 15 тријумфа и 12 изгубљених мечева.