Богдановић и Атланта немоћни пред Мицићевим непобедивим Шарлотом

Кошаркаши Шарлота победили су на свом паркету Атланта хоксе резултатом 122:99 и нанизали трећи тријумф у НБА лиги. Василије Мицић је допринео победи свог тима са 13 постигнутих поена, док је Богдан Богдановић убацио поен мање за Хоксе.

Откако је Василије Мицић из Оклахоме прешао у редове Шарлота, Хорнетси не губе. Трећу утакмицу је одиграо српски плејмејкер у дресу Шарлота и нанизао трећу победу, а све то након што су Хорнетси претходно били у серији од десет пораза у НБА лиги.

Атланта је била конкурентна у првом полувремену током којег су се тимови смењивали у вођству, али је друго у потпуности припало Шарлоту и предност Хорнетса је само расла како се утакмица ближила крају.

Василије Мицић је на паркету провео скоро 20 минута током којих је постигао 13 поена, поделио пет асистенција и ухватио две лопте. Погодио је четири шута из девет покушаја из игре (1/3 за три поена).

Идентичан проценат успешности из игре (5/9), само уз једну погођену тројку више (2/5) имао је и Србин у редовима Атланте - Богдан Богдановић. Некадашњи играч Партизана меч је завршио са поеном мање од колеге из репрезентације, уз четири асистенције и пет скокова, али и пет изгубљених лопти.

Најефикаснији у победничком тиму био је Брендон Милер са 26 постигнутих поена. Пратили су га Трешон Тре Ман са 21, Мајлс Бриџис са 17 и Грант Вилијамс са 15 поена и 10 скокова.

Деандре Хантер се истакао међу играчима Атланте са 21 поеном, док је Тре Јанг потпуно подбацио, посебно у шуту за три - 2/8, што је било довољно са 12 поена, уз једнак број асистенција.