Орландова магија слаба против чаробњака Дончића

Далас маверикси су савладали Орландо меџик 131:129 на свом терену, а предводио их је Лука Дончић са 45 поена, 15 асистенција и девет скокова.

Гости са Флориде су на полувремену имали чак 16 поена предности, али им то није било довољно.

Маверикси су захваљујући трећој деоници добијеној 35:12 успели да преокрену дуел. Орландо је пружио отпор, неколико минута био на резултатској клацкалици до самог финиша. Лука Дончић је са линије пенала доносио довољну предност домаћинима за победоносни завршетак.

Дончић је бриљирао са 45 поена, 15 асистенција и девет скокова. Врунсу партију у недостатку Кајрија Ирвинга имао је Тим Хардавеј Џуниор са 36 поена. Руки Дерек Лајвли је уписао дабл-дабл од 20 поена и 11 скокова, а исти поентески учинак имао је и Џејден Харди.

Код Орланда је Паоло Банкеро био надомак трипл-дабла са 36 поена, девет скокова у седам асистенција. Франц Вагнер је стао на 21 поену.

Орландо је на осмом месту са 24-23 на Истоку. Далас је на истој позицији у супротној конференцији са 26-21.