Мега у малом београдском дербију савладала ФМП за четврту победу у низу

Кошаркаши Меге победили су на свом терену ФМП из Железника резултатом 86:72 у мечу 16. кола регионалне АБА лиге.

Мега је у Хали спортова "Ранко Жеравица" на Новом Београду забележила четврту победу у низу и све је ближа врху табеле регионалног такмичења.

Домаћи су већ крајем прве четвртине дуела са ФМП-ом успоставили потпуну контролу над дешавањима на терену, до полувремена су стекли 14 поена предности (46:32), a у другом делу игре је заостатак гостујућег тима само растао.

Имала је Мега и највећих плус 20 почетком последњег квартала, али је ФМП до краја успео да упристоји пораз и разлику сведе на 14 поена, колика је била и након првих 20 минута игре.

Најефикаснији у победничком тиму био је Омерчан Иљасоглу са 20 поена, док је Урош Плавшић убацио 19. Међу кошаркашима из Железника најбољи је био Војислав Стојановић са 13 поена, док је Кајл Фостер допринео са 12.

Мега је у досадашњем делу сезоне забележила девет победа и седам пораза, док је ФМП са скором 5-11 дванаести на табели. Кошаркаши Меге ће у наредном колу гостовати Партизану, док ће Црвена звезда дочекати ФМП.