Дерби Флориде припао Мајамију – Јовић стартовао али га није хтео шут

Кошаркаши Мајамија савладали су Орландо 99:96 у утакмици регуларног дела НБА лиге. Никола Јовић меч је као стартер Хита завршио са четири поена.

Екипа Ерика Сполстре после трилера у завршници успела је да добије меч скраћених ротација у којем je због повреда у обе екипе изостajao велики број кошаркаша.

Хит је водио током већег дела меча, али је Орландо успевао да неколико пута направи преокрет неутралишући и 11 поена заостатка колико су имали на старту другог периода.

У последња два минута обе екипе су имале подједнаке шансе за победу. Орландо је успео и да поведе 96:95 на мало више од пола минута пре краја, али је Мајами поенима Бема Адебаја са полудистанце, а потом и Хајсмита са линије пенала решио питање победника.

Паоло Банкеро био је најефикаснији у редовима Орланда са 25 поена, Мориц Вагнер је допринео са 19, Онеке са 16, а Џо Инглес са 14 поена.

У екипи Мајамија истакао се Робинсон са 23 поена, Адебајо је додао 21 уз 11 скокова, Џакез Јуниор је постигао 19, а Кејлеб Мартин 11.

Прилику да стартује због великог броја повреда у екипи поново је имао Никола Јовић.

Иако је меч отворио на најбољи начин, погодивши тројку у првом нападу, од тог тренутка више није погодио из игре, а окушао се још седам пута. Репрезентативац Србије, утакмицу је завршио са четири поена уз три скока и четири асистенције.