Мицићева Оклахома победила Јовићев Мајами

Кошаркаши Оклахоме победили су Мајами хит резултатом 128:120 у НБА лиги. На паркету су била двојица српских кошаркаша - Василије Мицић и Никола Јовић.

Оклахома је победом над Мајамијем потврдила да је заслужено у самом врху табеле Западне конференције, уз Минесоту и Денвер.

Домаћи са Флориде су водили током готово целог првог полувремена, али је Оклахома почетком трећег периода преузела примат, а онда и искористила пад у игри противника да се у последњем кварталу одвоји на највећих 16 поена разлике, што је Мајами успео да ублажи, али не и сустигне.

Српски кошаркаш Никола Јовић почео је утакмицу у првој петорци Мајамија, а завршио је са 15 постигнутих поена, уз пет скокова и четири асистенције. Одлично вече је употпунио једном блокадом и једном украденом лоптом.

Некадашњи играч Меге био је нарочито расположен у прве две четвртине, па је прво полувреме завршио са 12 поена, уз по две асистенције и скока и један промашај из игре.

У редовима Оклахоме, победи је допринео још један Србин - Василије Мицић је постигао четири поена, уз један скок и пет аситенција. За 14 и по минута на терену, био је без промашаја из игре - 2/2.

За Оклахому игра и Алексеј Покушевски, али је утакмицу са Мајамијем преседео на клупи.

Најефикаснији у победничком тиму Оклахоме био је Шеј Гилџес-Александер са 28 поена, док је Бем Адебајо са три мање предводио Мајами, али уз 11 скокова.

Серију утакмица на домаћем терену Мајами ће наставити за два дана против Орланда, а 15. јануара гост Хитса биће Шарлот. Оклахому већ сутра очекује дуел са Портландом на домаћем терену.