Тринкијери победом започео мандат на клупи Жалгириса, победа Макабија у Тел Авиву

Кошаркаши Жалгириса савладали су на домаћем паркету Албу из Берлина 77:71 у утакмици 18. кола Евролиге. Макаби је у Тел Авиву био бољи од Монака 93:83, Олимпијакос је у Пиреју бољи од Олимпије Милано 79:74.

Жалгирис је на дебију Андрее Тринкијерија успео да савлада Албу у Каунасу.

Литванска екипа била је бољи ривал у већем делу меча, али је недовољно озбиљним приступом у последњој деоници дозволила тиму из Берлина да се врати у утакмицу.

Алба је у последњих неколико минута успела да поведе прво 69:68, а потом и 71:70, ипак домаћа екипа је са неколико добрих напада успела да обезбеди шесту победу од почетка сезоне.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Еванс са 13 поена, Димша је додао 12, а Улановас 10.

Код гостију из немачке истакли су се Тиман са 17, Спањоло са 15 и Браун са 12 поена.

Макаби по повратку у Тел Авив савладао екипу Монака

"Понос Израела" се после утакмица у "Пиониру" вратио у Тел Авив где је одиграо једну од најбољих утакмица у последње време.

Домаћа екипа највећу разлику направила је у првој деоници. Тим Одеда Каташа је после уводних 10 минута водио 10 поена разлике.

На полувремену је Макаби успео да повећа предност екипе на 14 поена. У наредној четвртини Монако је успео да смањи заостатак.

Екипа Саше Обрадовића успела је у последњој деоници да приђе на пет поена заостатка, али је Макаби добрим процентима шута успео да поврати предност и утакмицу мирно приведе крају.

Колсон је у победничком тиму убацио 27 поена, Болдвин и Браун додали су по 12.

У Монаку је Мајк Џејмс био најбољи са такође 27 поена, Диало је додао 20, а Окобо 11.