Упркос одличном Дончићу Кливленд надиграо Далас

Кошаркаши Кливленд кавалирса победили су у гостима Далас мавериксе резултатом 113:110 после преокрета у другом полувремену. Домаћинима није од велике помоћи била ни нова одлична игра словеначког репрезентативца Луке Дончића који је поново био најефикаснији играч меча.

Тим Даласа је предвођен Луком Дончићем одлично почео меч на свом терену и у првом полувремену стекао 15 поена предности, па се чинило да неће бити много неизвесности о победнику.

Ипак, у наставку је тим Кавалирса појачао одбрану и успео да заустави разиграног  Дончића, преокренувши резултат у завршници утакмице.

Дончић је у првом полувремену убацио чак 29 поена. Меч је завршио као најефикаснији играч са 39 поена, уз 7 асистенција и 6 скокова. Међутим, ни то није било довољно да његов тим избегне пораз у "Америкен ерлјанс центру".

Победнички тим предводили су Карис Леверт са 29 поена, у једној од бољих партија током сезоне, и Џарет Ален, који је остварио двоструки двоцифрени учинак од 24 поена и 23 скока.

Убедљиве победе на гостовањима остварили су и Филаделфија над Орландом резултатом 112:92, као и Торонто над Вашингтоном резултатом 132:102.

Оклахома је код куће била сигурна у победи против Њујорка резултатом 129:120, а српски репрезентативци Василије Мицић и Алексеј Покушевски поново нису добили шансу да изађу на терен.