Богдановић најефикаснији у поразу Атланте од Чикага

Чикаго булси су на домаћем паркету савладали екипу Атланта хокса 118:113 у утакмици регуларног дела НБА сезоне. Капитен репрезентације Србије Богдан Богдановић био је најефикаснији кошаркаш поражене екипе.

Алтанта хокси су претрпели трећи пораз у низу, и сада се налазе на 11. позицији на табели у Источној конференцији НБА лиге.

Булси су добро ушли у меч, бољим процентима шута су успели да након прве деонице имају 11 поена предности, али је гостујућа екипа успела да се врати.

Атланта је другу четвртину одиграла фуриозно, екипа Квина Снајдера је за 12 минута на терену направила разлику 39:22, што јој је било довољно за предност на полувремену 56:50.

Гостујућа екипа играла је добро и у највећем делу трећег периода, али је у последњих неколико минута ушла у празан ход услед чега је имала неколико неискоришћених напада што је омогућило Булсима да приђу на три поена пред одлучујућу четвртину.

У последњем периоду, Атланту је стао шут за три поена, изгубили су борбу за скокове испод обруча па је Чикаго заслужено дошао до тријумфа.

У победничкој екипи истакао се Демар Дероузен са 25 поена, док је Андре Драмонд остварио дабл-дабл у свом стилу са 24 поена и 25 скокова.

У екипи Атланте Богдан Богдановић постигао је 22 поена, уз осам погођених шутева из 21 покушаја, Тре Јанг је остварио дабл-дабл са 21 поеном и 13 асистенција.

Капитен Србије у децембру просечно бележи 22 поена уз 42 одсто шута ван линије за три.