Торонто савладао Шарлот, Мицић у победи Оклахоме над Мемфисом без поена

Кошаркаши Торонто репторса победили су Шарлот хорнетсе 114:99. Оклахома је била боља од Мемфиса 116:97, а српски кошаркаш Василије Мицић није успео за осам минута на паркету да упише поене.

Торонто српског тренера Дарка Рајаковића дошао је до 11. победе у сезони, док је Шарлот убележио пети узастопни пораз и укупно 15. у НБА лиги.

Екипе су се током меча неколико пута смењивале у вођству, али је Торонто захваљујући одличној организацији напада и дисциплинованој одбрани преломио меч у последњој деоници.

Најефикаснији у победничком тиму били су Скот Барнс са 22 поена и 17 скокова, Гари Трент је имао исти број поена и 10 скокова, а Паскал Сијакам је додао 27 поена и по осам асистенција и скокова.

У екипи Шарлота истакао се Тери Розје са 22 поена и седам асистенција.

Торонто ће у наредном колу играти против Денвера, а Шарлот ће се састати са Индијаном.

Оклахома је савладала Мемфис 116:97, а српски плејмејкер Василије Мицић је играо осам минута и за тај период није уписао ниједан поен, а имао је само један шут из игре.