недеља, 17.12.2023, 20:22 -> 21:17
Извор: РТС, Хафингтон пост
Карим Абдул-Џабар сломио кук
НБА легенда Карим Абдул-Џабар пребачен је у болницу у Лос Анђелесу након што је пао и сломио кук на концерту.
Некадашњи кошаркаш Карим Абдул-Џабар сломио је кук на концерту у Лос Анђелесу, саопштила је његова дугогодишња пословна партнерка Дебора Моралес.
У објави на друштвеној мрежи Икс (некадашњем Твитеру), Моралес је рекла да је Абдул-Џабар задобио повреду након што је случајно пао и да је подвргнут операцији.
"Док је био на концерту, Карим је случајно пао и сломио кук. Биће оперисан", написала је Дебора Моралес.
У децембру 2020, Абдул-Џабар је открио да му је дијагностификован рак простате, али је недуго потом "победио" болест.
Ранијих година прослављеном кошаркашу је откривена леукемија, а 2011. је истакао да је болест на "апсолутном минимуму".
Карим Абдул-Џабар је наступао за Милвоки баксе од 1969. године, а први шампионат освојио је 1971. За Баксе је играо до 1975. када је отишао у Лос Анђелес лејкерсе.
Као део легендарне "Шоутајм ере" Лејкерса осамдесетих година освојио је пет шампионских прстенова. Каријеру је окончао у 42. години.
Абдул-Џабар је до фебруара држао рекорд по броју постигнутих поена, али га је претекао Леброн Џејмс на листи најбољих поентера свих времена у НБА лиги.
Коментари