Дабл-дабл Јокића у поразу Денвера од Оклахоме у последњој секунди

Кошаркаши Денвер нагетса изгубили су у утакмици НБА лиге од Оклахома Сити тандера 118:117, а Никола Јокић је одиграо још један меч на врхунском нивоу остваривши дабл-дабл.

Екипа из Колорада запала је у одређену резултатску кризу јер им је ово четврти пораз у последњих седам утакмица.

Утакмицу у "Бол арени" обе екипе почеле су подједнако добро. Оклахома је минимално водила у уводним минутима, али су домаћи кошаркаши успели да преокрену и први период заврше са вођством 31:27.

Екипа Мајка Мелоуна успевала је без превише потешкоћа да одржава предност током наредне две четвртине. Денвер је имао и 11 поена плуса, али је у последња три минута последње четвртине почео да губи ритам, што је Оклахома успела да искористи.

Тандери су у последњем минуту успели да се приближе прво на три поена заостатка, потом на један. Јокић је у нападу Денвера за победу промашио степ бек тројку из окрета, да би Гилџос-Александер на другој страни поготком са полудистанце уз звук сирене донео победу гостима.

У тиму Оклахоме најбољи је био Гилџос-Александер са 25 поена, Вилијамс је допринео са 24, а Чет Холмгрен са 17.

Василије Мицић и Алексеј Покушевски нису добили прилику да заиграју на мечу.

У тиму Денвера Никола Јокић је постигао 24 поена, Портер је додао 20, Гордон 16, а Мари 15 поена.