Јокић незадржив али Денвер поражен од Сакрамента

Српски центар Никола Јокић је новим троструким двоцифреним учинком предводио тим Денвера али им ни то није помогло да избегну пораз од Сакрамента са 123:117 на гостујућем терену.

Никола Јокић је поново био најефикаснији играч на мечу са 36 постигнутих поена уз 13 скокова и 14 асистенција али је и то било недовољно да сачува свој тим од пораза.

Денвер је добро почео меч на гостовању и добио прву четвртину али су домаћини у наставку успели да начине преокрет и на полувреме оду са двоцифреном предношћу чине су практично обезбедили победу.

Денвер је у другом полувремену повећавао притисак али је Сакраменто одличном тимском игром успео да сачува предност за славље на свом терену.

Победнички тим у ефикасности су предводили Фокс и Монк са по 26 постигнутих поена а пратили су их Сабонис са 17 и Хуертер са 16 поена.

У тиму Денвера Јокића су добро пратили Џексон са 20 и Гордон са 17 поена али им то није помогло да избегну пораз.

На свом терену сигуран је био и Милвоки надигравши Атланту са 132:121 уз први троструки двоцифрен учинак Јаниса Адетокунба к са 32 поена, 11 скокова и 10 асистенција. Српски репрезентативац Богдан Богдановић је опет добро одиграо меч уз 14 поена али то није много помогло Атланти да избегне пораз.

На гостовањима су славили Оклахома против Даласа са 126:120 упркос Дончићевом троструком двоцифреном учинку са чак 36 поена уз 18 асистенција и 15 скокова и Индијана против Мајамија са чак 144:129.