И без Јокића Денвер надиграо ЛА Клиперсе

Кошаркаши Денвера надиграли су ЛА Клиперсе са 113: 104 на гостовању иако у саставу нису имали вођу тима Николу Јокића који први пут у сезони није био у саставу тима јер је имао болове у леђима. Денвер је у ефикасности предводио Реџи Џексон који је до скора био управо у саставу Клиперса.

Прослављени српски центар Никола Јокић је после одличне игре у победи над Сан Антониом осетио болове у леђима, па је Денвер почео меч са ЛА Клиперсима без њега у саставу иако су до сада најчешће губили такве мечеве.

Мало је недостајало да се таква ситуација и сада понови али је Денвер у самом финишу врло изједначене игре успео да појача темпо и дође до предности којом је обезбедио победу.

У последњој четвртини, коју су добили са 20 поена разлике, серијом 18:4 начинили су одлучујући преокрет и славили победу на гостовању.

Тим је у ефикасности предводио Реџи Џексон који је за 40 минута игре остварио двоструки двоцифрен учинак са 35 поена и 13 асистенција уз 5 скокова.

Одлично га је пратио Деандре Џордан са 21 поеном и 13 скокова, а Холидеј и Колдвел-Поуп су додали по 12 поена.

На гостовању је славио и Вашингтон над Детроитом са 126:107 у дербију зачеља Источне конференције, а кошаркаши Филаделфије декласирали су тим ЛА Лејкерса са чак 138:94 у утакмици на којој је Леброн Џејмс постао играч са највише одиграних минута у историји НБА лиге.