Торонто након продужетка бољи од Сан Антонија, дабл-дабл Дончића у победи Даласа над Шарлотом

Кошаркаши Торонта које с клупе предводи српски стручњак Дарко Рајаковић савладали су екипу Сан Антонио спарса након продужетка 123:116. Далас је победио на свом терену тим Шарлот хорнетса 124:118.

Торонто је убележио трећи тријумф ове сезоне у веома неизвесној завршници утакмице против Спарса. Екипа Дарка Рајаковића је имала 17 поена заостатка на почетку последње четвртине, али је захваљујући шутевима за три поена надокнадила предсност противника и успела да избори продужетак у коме је виђен потпуни преокрет.

Торонто је у продужетку наставио у добром ритму и мирно привео меч крају.

Најефикаснији у тиму Торонта били су Скор Барнс са 30, Ануноби и Шрудер са по 24 поена. У пораженом тиму истакао се Келдон Џонсон са 26 поена, а Зек Колинс и Виктов Вембањама уписали су 21, односно 20 поена.

Сан Антонио има три победе и исти број пораза у досадашњем делу сезоне. У наредном колу Спарси ће гостовати код Индијане, а Торонто ће играти против Даласа.

Маверикси бољи од Шарлот хорнетса

Кошаркаши Даласа савладали су Шарлот хорнетс 124:118, а словеначки ас Лука Дончић уписао је дабл-дабл учинак у победи свог тима, с учинком од 23 поена и 12 скокова, а само једна асистенција му је недостајала да упише трипл-дабл скор.

Поред Дончића у тиму Даласа истакли су се Кајри Ирвинг и Грант Вилијамс са по 18 поена. Код Хорнетса најефикаснији био је Ламело Бол са 30 поена, 13 асистенција и 10 скокова.

У наредном колу Шарлот ће играти против Вашингтона.

Финикс санси су победили Детроит 120:106 на гостовању. Сансе је до трећег тријумфа у сезони предводио Кевин Дурент који је за 35 минута убацио 41 поен, уз четири скока и пет асистенција.

Детроит – Финикс 106:120

Сан Антонио – Торонто 116:123, након продужетка

Кливленд – Голден Стејт 115:104

Далас – Шарлот 124:118

Портланд - Мемфис 100:112