Барселона "одувала" Бајерн за перфектан скор пред "Ел Класико"

Кошаркаши Барселоне савладали су Бајерн 98:59 у четвртом колу Евролиге, продуживши низ победа од старта сезоне.

Барселона је наставила са непораженим почетком сезоне, савладавши убедљиво Бајерн на свом терену 98:59.

Џабари Паркер је одиграо најбољи меч од доласка у каталонски клуб са 15 поена и шест скокова. Јан Весели га је пратио са 14 поена, Вили Ернангомез је уписао 11 поена и седам скокова, а Џејмс Наџи је стао на 10 поена. Никола Калинић је уписао три поена, четири скока и три асистенције за 18 минута на паркету.

Серж Ибака је био једини двоциврени код Бајерна са 13 поена, уз осам скокова.

Барселона и Реал Мадрид су једине преостале непоражене екипе у Евролиги и у петом колу ће "неокаљан" остати само један тим, јер се игра "Ел Класико".

Бајен је на по две победе и два пораза и у петом колу дочекују Фенербахче.

Макаби је успео да после продужетка победи Панатинаикос у Атини 86:81. Изненађујуже, гости су ибли ти чија се предност стизала, мада ни она није била превисока. Максимум је био 57:49 за Макаби на полувремену.

Џош Нибо је кошем на три секунде до краја одвео меч у продужетак, после повратка Панатинаикоса. Макаби је у пенал завршници био сигурнији и дошао до друге победе, после оне над Партизаном у првом колу. Следећи ривал је Монако.

Панатинаикос је забележио трећи пораз. Следи им нови меч у Оаки, противник је Басконија.

Анадолу Ефес је био бољи од Валенсије 77:73 у Истанбулу.

Шејн Ларкин је био свеприсутан на терену са 15 поена, осам скокова и шест асистенција. Родриг Бубоа је уписао 14, а Даријус Томпсон и Вил Клајбурн по 13 поена

Дамијен Инглис је са 13 поена био најефикаснији код гостију. Стефан Јовић је уписао шест поена, четири скока и три асистенције за 23 имнута на паркету.

Валенсија је уписала први пораз у сезони, док се Ефес вратио на егал у скору 2-2.

Олимпијакос је наредни ривал Ефесу у Пиреју. Валенсија гостује код Жалгириса.

Кошаркаши Монака савладали су Албу резултатом 86:75.

У првом полувремену Монако је стално водио између пет и девет разлике, а меч је преломио у трећем кварталу кад је повео плус 16 (62:46).  До краја је Алба само успела да пораз учини за нијансу подношљивијим.

Екипу српског тренера Саше Обрадовића предводио је Мајк Џејмс са 17 поена, а Јакуба Уатара, Алфа Дијало и Петр Корнели су дали по девет

Најефикаснији у редовима Албе био је Мет Томас са 17 поена, Стерлинг Браун је дао 15, а Малте Делов 10.

Монако је тако после славља у Београду против Црвене звезде стигао и до друге победе у сезони, док је Алба уз Асвел једина екипа са четири пораза у прва четири кола.

Монако у наредном колу дочекује Макаби, док ће Алба бити домаћин Олимпији.