Нови пораз Борца, Сплит преко Чачана до првог тријумфа у сезони

Кошаркаши Борца из Чачка поражени су у четвртом колу АБА лиге од Сплита 75:61.

Ток меча у "Грипама" прошао је у знаку стицања, пада и поновног раста предности домаћина.

Фуриозан почетак Сплита омогућио им је предност од чак 20:6 после прве деонице. Борац, у складу са именом клуба, извратио је у наредној деоници са 29:16, приближивши се тек на поен заостатак на полувремену, 36:35.

У трећој деоници Сплит је поново стигао до двоцифрене предности, али се на почетку четврте Борац поново вратио у меч и стигао на минус шест (53:59) седам минута пре краја. Уследила је серија домаћина 11:2 којом је и дефинитивно преломљен меч у корист Сплићана.

Играч Сплита Тони Перковић је са 21 поеном био нејафикаснији на обе стране. Крешимир Љубићић га је пратио са 16 поена, Ди Џеј фандербурк је убацио 12 поена. Алекса Ускоковић је предњачио код Борца са 15 поена, Џавон Френклин је остварио дабл-дабл од 13 поена и 11 скокова.

После четири одиграна меча, Сплит долази до прве победе у сезони. Борац је после две победе на почетку сезоне неуспешно окончао дуел са Звездом и Сплитом.

У следећем колу Борац дочекује Игокеу, док Сплит гостује код ФМП-а.

У последњој вечерашњој утакмици Будућност је била сигурна и на свом терену надиграла Цибону са 93:85 чиме је потврдила водећу позицију на табели.