Василије Мицић дебитовао у НБА лиги, Јокић солидан у поразу Денвера

У синоћним припремним мечевима НБА лиге учествовала су чак четворица српских кошаркаша и имала солидан учинак у својим тимовима. Василије Мицић је одиграо први меч за Оклахому, која је на свом терену поражена од Детроита са 125:128. Пораз је претрпео и Денвер у дуелу са Чикагом од 133:124 упркос солидној игри Николе Јокића.

У врло изједначеној борби, Чикаго је на свом терену однео победу после чак два продужетка, а Никола Јокић је одиграо само 18 минута током првог полувремена.

Центру из Сомбора је и то било довољно да буде један од најефикаснијих играча меча са 17 постигнутих поена уз шест скокова и четири асистенције.

Тиме је надиграо црногорског репрезентативца Николу Вучевића, који је стигао до 10 поена, четири скока и две асистенције, али је на крају славио његов тим.

Најефикаснији играч Демаркус Дерозан убацио је 19 поена за Чикаго и додао по један скок и асистенцију.

Пораз је претрпела и Оклахома на свом терену од Детроита – 125:128, а то је био и дебитантски меч за Василија Мицића, који је добро искористио шансу упркос поразу свог тима.

Мицић је у игри провео 17 минута и постигао седам поена уз шут из игре 2/7, а имао је и три асистенције. Уписао се на листу стрелаца у НБА лиги тројком из првог покушаја.

У дуелу између Атланте и Мемфиса, коју су Хокси добили са 103:102, капитен репрезентације Србије Богдан Богдановић није имао баш најбољи учинак. За 17 минута игре уписао је само два поена и три асистенције. У победничком тиму Јанг је био најефикаснији са 20 поена, док је у редовима Гризлиса Џексон уписао 24 поена.

Хјустон је убедљиво надиграо Њу Орлеанс са 120:87 а Бобан Марјановић је имао малу минутажу. У игри је провео шест минута и успео да убаци четири поена уз пет скокова и једну асистенцију.

У преостала три меча, Кливленд је поражен од Орланда са 105:108, Вашингтон је надиграо Шарлот са 98:92, а Портланд поражен од Финикса са 122:111.