Реал се прошетао Истанбулом, Ефес далеко од шампионске форме

Кошаркаши мадридског Реала убедљиво су у Истанбулу савладали екипу Ефеса 103:80, у првој утакмици другог кола Евролиге. Панатинаикос у Атини бољи од Бајерна 78:71, Басконија славила у Берлину против Албе 91:86.

Кошаркаши Реала забележили су и други тријумф у овогодишњој Евролиги, пошто су у Истанбулу просто прегазили екипу Анадолу Ефеса 103:80.

У дуелу два последња шампиона Европе, Реал је показао зашто је носилац титуле и без већих потешкоћа савладао екипу Ердема Џана уз убачену стотку.

Реал је кренуо силовито од старта, повео 26:9, али је први део игре домаћин завршио серијом 15:0.

Ипак, у другој деоници Реал је убацио 29 поена, на шта Ефес није имао одговор, па се већ на полувремену назирао победник - 55:41.

Реал је и у наставку био изузетно расположен у нападу, домаћин није успео да се врати у игу, па је забележио и други пораз на старту сезоне.

Најефикаснији у победничком тиму био је Јабуселе са 22 поена, док су се у пораженој екипи истакли Томпсон са 20 и Бобуа са 19.

Басконија је као гост савладала Албу у Берлину 91:86.

Гости су имали предност током читавог меча, а у појединим тренуцима она је била убедљива. Ипак, домаћин је успео да дође до неизвесне завршнице, али је ипак уписао други пораз у сезони.

Коди Милер-Мекинтајер постигао је 17 поена за Басконију, колико је за немачки тим убацио Тим Шнајдер. Вања Маринковић уписао је девет поена и 4 скока за 22 минута игре.

Слична ситуација виђена је и у Атини, где је Панатинаикос био бољи од Бајерна 78:71.

Екипа Ергина Атамана убедљиво је кренула меч и већ после прве деонице стекла двоцифрену предност.

Ипак, гости су из четвртине у четвртину топили предност домаћина, да би у последњем минуту утакмице пришли на само минус три поена.

ПАО је међутим био сигуран у пенал завршници и дошао до прве победе у сезони, док је Алба уписала други пораз.

Најефикаснији играч меча био је Болмаро са 19 поена, док је домаћи састав предводио Матијас Лесор са 16 поена.