Партизан у неизвесној завршници поражен од Ефеса на турниру у Атини

Кошаркаши Партизана изгубили су од Ефеса у полуфиналу турнира "Павлос Јанакопулос" у Атини - 81:79. Црно-бели имали предност у већем делу утакмице, али су дозволили противнику да преокрене резултат у последњој деоници и дође до победе у неизвесној завршници.

Екипа Жељка Обрадовића одиграла је добар меч против турског Анадолу Ефеса у Атини, али је у финишу остала без победе - 81:79.

Црно-бели су одлично отворили меч, прву деоницу решили у своју корист 23:12, али је Ефес до полувремена успео да приђе на само три поена минуса 43:40.

И у трећој деоници црно-бели су демонстрирали одличну одбрану, примили само 14 поена и у последњу четвртину ушли са седам поена предности.

Ипак, у последњој четвртини Ефес је ушао у серију, потпомогнут неким судијским одлукама, па је екипа Ердема Џана у једном тренутку стекла седам поена предности.

Партизан се још једном вратио, стигао до егал завршнице коју је одлучио погодак Томпсона после офанзивног скока.

Црно-бели су имали последњи напад на мечу - Ледеј је промашио продужетак, а потом судије нису виделе очигледан фаул на Смаилагићу, па ће београдски клуб морати да се задовољи дуелом за треће место на турниру.

Одличан меч одиграо је Данило Анђушић који је убацио 23 поена, док је Кевина Пантер додао 17.

У другом полуфиналу у "ОАКА" дворани састају се домаћи Панатинаикос и немачки Бајерн.