Звезда после два продужетка изгубила од Макабија на Кипру

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Макабија 111:109, после два продужетка, у првој утакмици на турниру у Никозији. Црвено-бели имали предност у првој четвртини, а онда надокнадили девет поена минуса у последњој деоници - на крају поклекли у пенал завршници у другом продужетку.

Добар меч одиграла је Црвена звезда на турниру у Никозији, али је на крају поражена од Макабија после два продужетка - 111:109.

Црвено-бели су играли без Милоша Теодосића и Шабаза Нејпира, али су пружили јак отпор екипи из Тел Авива.

Екипа Душка Ивановића одлично је отворила меч, па је на крају прве деонице имала вођство од седам поена (20:13). Ипак, Макаби је до полувремена преокренуо и на велики одмор отишао са пола коша предности - 44:43.

После изједначене треће деонице, израелски тим је у последњој четвртини стигао до девет поена предности, али је Звезда у финишу утакмице, захваљујући везаним тројкама Недовића, дошла до продужетка.

И у додатних пет минута Макаби је био константно у вођству, али је Звезда изборила још један продужетак.

Ипак, нови налет "поноса Израела" црвено-бели нису успели да зауставе, па је Макаби стигао до тријумфа.

Други меч на турниру Звезда игра у суботу, а противник је екипа Жалгириса.