Младе кошаркашице Србије испустиле финале Европског првенства

Млада женска кошаркашка репрезентација Србије, играчице узраста до 20 година, није успела да се пласира у финале Европског првенства у Литванији, пошто је изгубила од Летоније 56:53.

Просто је невероватно како су младе кошаркашице Србије одиграле полуфинални меч против Летоније на Европском првенству у литванској Клајпеди, испустиле двоцифрену предност и на крају доживеле пораз.

Изабранице Дајане Бутулије већ у првој деоници стекле су велику предност, па су на први одмор отишле са вођством 26:13,

Ипак, од друге деонице почели су проблеми са нападом, па су Летонке полако топиле предност и на полувреме отишле са само шест поена минуса.

Настављена је агонија српског тима и у другом полувремену, па је ривал већ до средине треће деонице дошао до изједначења, а убрзо и до вођства.

Уследила је серија Србије од 7:0 за четири поена предности пред одлучујућих 10 минута.

А онда, права катастрофа. Само три поена убацила је Србија за 8 минута игре у последњој четвртини, али је и даље имала активан резултат, пошто ни Летонке нису биле нарочито прецизне.

Тројком Јасе, Летонија долази до три поена предности, али узврађа Росић истом мером.

Ипак, најбоља играчица меча Ванеса Јаса убацила је још једну тројку, док је покушај Росићеве у последњој секунди меча склизнуо низ обруч и Србија је остала без борбе за злато.

Невена Росић била је најефикаснија у сртпском тиму са 14 поена, Дуња Зечевић додала је 12, а Анђела Матић 8 поена.

У победничком тиму Ванеса Јаса убацила је 19 поена, Катрина Озола додала је 11.

Летонија ће у недељном финалу играти против Француске, која је убедљиво савладала Шпанију 75:47, па ће младе Шпанкиње играти против Србије за бронзу (17.00).