Читај ми!

Кошаркашице Србије у првом шеширу пред жреб другог круга квалификација за Европско првенство

Женска кошаркашка репрезентација Србије налази се у првом шеширу пред жреб другог круга квалификација за Европско првенство, које је на програму 2027. године, објавила је Фиба, саопштио је КСС.

Жреб ће бити одржан 31. марта од 14.00 часова у швајцарском Миесу.

Кошаркашице Србије су завршиле први круг квалификација са четири победе из четири утакмице и као првопласирана екипа Г групе.

Из првог круга квалификација пласман у наредну фазу изборило је 17 репрезентација, а придружило им се седам тимова са квалификационих турнира за Светско првенство 2026.

Први шешир: Србија, Француска, Шпанија, Немачка, Италија и Турска.
Други шешир: Чешка, Мађарска, Велика Британија, Словенија, Црна Гора и Грчка.
Трећи шешир: Словачка, Летонија, Хрватска, Португалија, Украјина, Пољска
Четврти шешир: Израел, Луксембург, Холандија, Данска, Бугарска и Аустрија.

Национални тимови ће бити подељени у нових шест група са по четири тима.

У два квалификациона прозора, у новембру 2026. и фебруару 2027, свака репрезентација ће одиграти по три утакмице.

Пласман на Европско првенство 2027. обезбедиће по две првопласиране репрезентације из сваке од шест новоформираних група.

Домаћини Европског првенства (Белгија, Финска, Литванија и Шведска) наставиће своје такмичење у групи Х паралелно са осталим групама.

среда, 25. март 2026.
17° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом