Олимпија тридесети пут постала шампион Италије

Кошаркаши Олимпије из Милана победили су Виртус Болоњу резултатом 67:55 у седмом мечу финала "Палаканестра".

Миланској Олимпији је ово тридесета титула шампиона Италије у богатој историји клуба.

Армани је у финалу "Палаканестра" савладао болоњски Виртус после седам фантастичних утакмица у којој нико није успео да оствари победу у гостима.

Милано је на свом терену повео са 2:0, да би Виртус као домаћин изједначио серију, да би екипе поново биле сигурне на својим теренима.

Олимпија је била бољи ривал од самог старта па су већ након прве четвртине водили 21:9.

Виртус је успео да узврати, смањи разлику на девет поена на полувремену, а онда је уследила неефикасна трећа деоница којом је Армани завршио посао пре последњег периода.

Најефикаснији био је Ђиђи Датоме са 16 поена, 11 је убацио Били Берон, а двоцифрен је био још Шејвон Шилдс са 10 поена.

У екипи Виртуса, 13 поена је убацио Торнике Шенгелија, док је 10 додао Милош Теодосић.