Продужетак у Болоњи, Виртус изједначио против Олимпије у борби за титулу

Кошаркаши Виртуса савладали су на свом терену Олимпију из Милана 93:89 после продужетка и изједначили на 2:2 у финалној серији плеј-офа италијанског шампионата.

Италијанска лига једна је од ретких у Европи у којој се финале плеј-офа игра на четири победе, а по свему судећи очекује нас много узбуђења до краја борбе за титулу.

Виртус је у четвртом мечу серије, после много муке и продужетка, савладао Олимпију 93:89 и изједначио на 2:2 у победама.

Екипа Серђа Скариола одлично је одиграла прво полувреме, већ у првој четвртини стекла двоцифтрену предност, али се гости нису предавали и у последњој деоници су великим преокретом изборили продужетак.

Екипа Етореа Месине поледњу четвртину добила је резултатом 29:16 и умало дошла до брејка у финалној серији.

Ипак, у додатних пет минута Виртус је био бољи тим, па ће се за три дана у Милану одлучивати ко ће први до меч-лопте.

Белинели и Мајки били су најефикаснији у победничкој екипи са по 18 поена, док је Милош Теодосић уз 10 поена уписао и 8 асистенција.

У пораженом саставу Шилдс је био најбољи са 26 поена, Нејпир је додао 16, а Мели 12.