Сакраменто и Филаделфија сигурни и у другим мечевима четвртфинала

Кошаркаши Сакрамента надиграли су Голден стејт са 114:106, а Филаделфија је славила над Бруклином са 96:84 у синоћним мечевима четвртфиналне плеј-оф серије на Западу. Победама на свом терену Сакраменто и Филаделфија су дошли до значајне предности од 2:0 у победама пред одлазак на гостујуће терене где ће се играти наредна два меча серије.

Актуелни шампион Голден стејт је у већем делу утакмице успевао да пружи равноправан отпор расположеним домаћинима који су утакмицу успели да добију у самом финишу највише захваљујући Диерону Фоксу који је тројком донео кључну предност тиму на 107:101.

Осим Фокса у победничком тиму истакао се и Домантас Сабонис који је такође са 24 постигнута поена завршио меч.

На другој страни Стеф Кари је био најефикаснији играч меча са 28 постигнутих поена али то није много помогло његовом тиму да избегне и други пораз у серији што му се до сада никада није догодило.

Меч је обележило и искључење Дрејмонда Грина на седам минута пре краја меча јер је ударио и чак стао на груди Домантаса Сабониса. После прегледања снимка судије су закључиле да је то урадио намерно и послале га у свлачионицу.

Иначе, победу свог некадашњег тима из првог реда пратиле су и кошаркашке легенде Владе Дивац и Пеђа Стојаковић.

Бруклин је на гостовању у другом мечу серије успео да прући равноправни отпор Филаделфији само током првог полувремена које су завршили и са предношћу од 5 поена.

Ипак у наставку домаћини потпуно преузимају иницијативу и без много неизвесности готово рутински долазе до друге победе у серији.
У одличној тимској игри Филаделфије по ефикасности се истакао Мекси који је завршио меч са 33 поена, а Ембид и Херис су имали по 20. Џејмс Харден је убацио тек осам поена за скоро 39 минута игре.

У пораженом тиму Бруклина најефикаснији је био Кемерон Џонсон са убачених 28 поена.

Наредне две утакмице четвртфиналне серије играће се на теренима у Сан Франциску и Бруклину а домаћини ће покушати да дођу до изједначења у четвртфиналу.